اخبار تصادفی

اتصال بازار سرمایه ایران و کره جنوبی

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محمد فطانت رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در صدر هیاتی از نمایندگان بازار سرمایه ایران به منظور نظارت بر اجرای بهتر یادداشت تفاهم دو جانبه بین سازمان بورس و بورس کره جنوبی به سئول سفر کرد.

بر اساس این گزارش، در این سفر، هیئت ایرانی  جلسه ای با نهاد ناظر بازار سرمایه کره جنوبی (FSS) که رأس قانون گذار و تنظیم مقررات بازار این کشور است، تشکیل داد و هر دو نهاد با آخرین تحولات بازار سرمایه یکدیگر آشنا شدند.

این در حالی است که، جلسات دیگری با مقامات بورس کره جنوبی (KRX) و شرکت سپرده گذاری این کشور (KSD)، تشکیل شد تا هر دو طرف بیشتر با فعالیت‌های یکدیگر آشنا شوند.

در این دیدارها نمایندگان دو طرف، ضمن ابراز تمایل به منظور برقراری رابطه نزدیک با بازار سرمایه یکدیگر، خواهان بهبودی سطح همکاری ارکان بازار سرمایه ایران و کره جنوبی شدند.

طرفین توافق کردند با ایجاد سامانه ای جدید، بازارهای سرمایه هر دو کشور را به یکدیگر متصل کنند تا سرمایه گذاران ایرانی و کره ای بتوانند به راحتی به بازارهای هر دو کشور دسترسی داشته باشند.

طبق این توافق و با اتصال بازارهای سرمایه کره جنوبی و ایران به یکدیگر، امکان دسترسی به کارگزاران هر دو طرف باید به صورت آنلاین میسر شود. 

بورس کره جنوبی (KRX) اعلام داشت به مدد تجارب گذشته خود در اتصال به بازارهای سرمایه کشورهای مختلف، رابطه بسیار مستحکمی‌را با بازار سرمایه ایران تجربه خواهد کرد.

به این ترتیب، سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس کره جنوبی در ادامه توافق کردند تا با تدوین قوانین و مقررات مورد نیاز، راه را برای همکاری‌های سودمند آتی هموار کنند.

سازمان بورس و اوراق بهادار و بورس کره جنوبی همچنین توافق کردند که در جهت تسهیل فرآیند تدوین قوانین و مقررات مورد نیاز و همچنین اجرایی کردن آنها برای دست یافتن به نتیجه ای سودمند و دو جانبه، تمامی‌تلاش‌های خود را به کار گیرند.

در ادامه، بورس کره جنوبی در خصوص سرمایه گذاری در اوراق خزانه اسلامی‌و اوراق با درآمد ثابت در بازار سرمایه ایران ابراز تمایل کرد.

در این سفر، فطانت و هیأت همراه از نهاد ناظر بازار سرمایه کره جنوبی(FSS) بازدید کردند و در نشستی با وونگ سوب ژین، رئیس این نهاد، زمینه‌های مشترک همکاری بین دو نهاد را مورد بررسی قرار دادند.

طی این دیدار، رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه کره جنوبی، آمادگی این نهاد را برای امضاء یادداشت تفاهم نامه همکاری با سازمان بورس و اوراق بهادار، در آینده ای نزدیک اعلام کرد.

 وی بر اهمیت نقش نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار و نهاد ناظر بازار سرمایه کره جنوبی تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: با وجود روابط بازارهای سرمایه دو کشور کره جنوبی و ایران، این نخستین جلسه ای است که بین مقامات ناظر بازارهای سرمایه FSS و SEO برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ نخستین کارگاه آموزشی مشترک با بورس کره جنوبی به همت سازمان بورس و اوراق بهادار در اواخر آبان ماه سال جاری برگزار شد و دومین کارگاه آموزشی نیز اواخر فروردین ماه سال ۹۵ به میزبانی سازمان بورس برگزار خواهد شد.

بر این اساس، هر دو طرف توافق کردند به منظور مشارکت هر چه بیشتر ارکان بازارهای سرمایه در ایران و کره جنوبی، نمایندگانی از بازارهای سرمایه هر دو کشور در دومین دوره این کارگاه مشارکت فعالی داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*