اخبار تصادفی

اعلام آمادگی کروز برای خرید “خبهمن”

معاونت مالی و اقتصادی شرکت گروه بهمن در همین ارتباط  عنوان کرد: تا به این لحظه هیچ واگذاری صورت نگرفته اما سهامدار عمده شرکت قصد فروش بلوک ۶۲٫۲ درصدی سهام خود را دارد. در بین خریداران این بلوک طبق آنچه شنیده می‌شود، شرکت کروز نیز اعلام آمادگی کرده است، اما این مجموعه تنها خریدار بلوک سهام گروه بهمن، نمی‌باشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بورس نیوز، محمد حیدری در ادامه افزود: اگر این بلوک به بخش خصوصی واگذار شود، قطعاً بسیاری از محدودیت‌ها برطرف خواهد شد و در صورت تحقق در سال مالی جاری بر سود هر سهم گروه بهمن نیز اثر مثبت خواهد داشت.

وی گفت: تاکنون با وجود عدم برگزاری مجامع شرکت‌های زیر مجموعه گروه بهمن به طور کامل و عدم اعلام سود تقسیمی‌آنها، احتمال تعدیل مجدد سود هر سهم "خبهمن" بعد از اتمام فصل مجامع وجود دارد.

حیدری در خصوص برنامه‌های سال جاری گروه بهمن، عنوان کرد: شرکت گروه بهمن قصد واگذاری دارایی‌های خود که در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری شده، را دارد تا نقدینگی حاصل از این واگذاری‌ها را در بخش تولید و سرمایه گذاری‌های مولد مصرف کند. این واگذاری‌ها در بودجه سال ۹۵ شرکت لحاظ نشده و انشالله تا پایان سال به محض تأثیر مالی و سودآوری این واگذاری‌ها را شناسایی و به سهامداران اطلاع رسانی انجام خواهد گرفت.

این مقام مسئول در خاتمه با اشاره به مذاکراتی که با شرکت‌های خارجی در جهت توسعه همکاری‌ها صورت گرفته، گفت: این مذاکرات و چانه زنی‌ها با شرکت‌های مزدا، ایسوز و WFA همچنان ادامه دارد و قاعدتاً با حل شدن مشکلات نقل و انتقال پول، سوئیفت بانکی وضعیت با بهبود همراه خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*