اخبار تصادفی

افت شاخص بورس در اولین روز هفته

 تالار شیشه‌ای بعد از باز شدن معاملات امروز با فراز و فرود‌هایی همراه شد به طوری که شاخص کل در بهترین حالت، رقم ۷۶ هزار و ۹۴۵ واحد را تجربه کرد. اما در ادامه همچنان با افت و خیز‌هایی همراه شد تا در پایان معاملات در مجموع با ۱۶۲ واحد کاهش وارد کانال ۷۶ هزار و ۶۹۰ واحدی شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، تالار شیشه‌ای در حالی روز اول معاملات را با افت شروع کرد که ارزش معاملات در این روز به ۲۲۸ میلیارد و ۸۶۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۳۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در حدود ۷۷ هزار نوبت داد و ستد است.

نماد شرکت سایپا با ۱۹۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر را در افت معاملات امروز داشت. بعد از سایپا، صنایع ملی مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین تاثیر منفی را در معاملات اولین روز هفته بر جای گذاشتند.

در مقابل شرکت ارتباطات سیار ایران و صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس به ترتیب با ۶۶ و ۵۱ واحد افزایش سعی کردند شاخص بورس را تا حدی تقویت کنند. علاوه بر این دو نماد، شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس و گروه بهمن نیز تاثیر مثبتی بر شاخص کل داشتند.

نساجی بروجرد، لیزینگ صنعت و معدن، داروسازی زاگرس فارمد پارس، سایپا، لنت ترمز ایران،سیمان اصفهان، سیمان بجنورد،سیمان خوزستان، شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، کالسیمین، سرمایه گذاری خوارزمی‌و مدیریت سرمایه گذاری امید از جمله نمادهایی بودند که امروز بازگشایی شدند.

از طرفی در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران، صنعتی پارس مینو، کارخانجات سیمان صوفیان و شرکت سیمان شاهرود متوقف شدند.

شاخص کل فرابورس نیز امروز ۸ واحد افزایش داشت که با این حساب به رقم ۸۲۵٫۳ رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*