اخبار تصادفی

افت یک درصدی بورس در هفته دوم خرداد

در هفته ای که گذشت تعداد ۴۵۴۱ میلیون سهم حق تقدم به ارزش ۹۴۷۸ میلیارد ریال در ۳۵۴ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۲۴٫۳، ۱۲٫۲ و ۲۰ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل تر نشان می‌دهد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم؛ ارزش معاملات نرمال هم در این مدت به ۹۴۷۸ میلیارد ریال و حجم معاملات معاملات نرمال به ۴۵۴۱ میلیون سهم رسید که به ترتیب با ۱۲٫۲ و ۲۰ درصد افزایش همراه شدند. تعداد ۱۸۹۷۷۲ برگه اوراق مشارکت نیز به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال معامله شد که به ترتیب ۶۷٫۸ و ۶۷٫۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
این گزارش می‌افزاید: شاخص کل هم در هفته گذشته با ۷۶۹ واحد کاهش معادل یک درصد افت کرد و به رقم ۷۶۰۸۴ واحد رسید. شاخص بازار اول نیز در این مدت با ۷۵۳ واحد کاهش به رقم ۵۳۲۲۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۴۰۶ واحد ریزش به عدد ۱۶۶۴۸۲ واحد رسیدند که به ترتیب ۱٫۴ و ۰٫۲۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
گروه‌های محصولات کاغذی هم با ۱۰٫۰۹ درصد، محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر با ۴٫۱۴ درصد، ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه گیری با ۴٫۰۷ درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۲٫۱۲ درصد و استخراج سایر معادن با ۲٫۰۱ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص را نسبت به سایر گروه‌ها در هفته ای که گذشت به خود اختصاص دادند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*