اخبار تصادفی

افت ۰٫۸ درصدی شاخص کل

 روز جاری بازار در اکثر گروه‌ها و نمادها با فشار فروش، معاملاتی منفی و صف فروش همراه بود که در این میان صف فروش گروه خودرو و پالایشی‌ها فشار مضاعفی به بازار تحمیل کرد. گروه خودرو و پالایشی امروز به ترتیب با افت ۳٫۵ و ۳٫۲ درصدی روبه‌رو شدند و اغلب نماد این دو گروه صف فروش میلیونی را در طول بازار تجربه کردند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، نماد خساپا به عنوان سهمی‌که امروز بیشترین حجم معامله را در میان سایر نمادهای بازار تجربه کرد، با معامله ۱۶۸ میلیون سهمی‌روبه‌رو شد که ۹۰ درصد فروش آن توسط سهامداران حقیقی صورت گرفت و با حمایت سهامداران حقوقی و حقیقی به ترتیب به میزان ۳۷ و ۶۳ درصد در سمت خرید، صف فروش این سهم در پایان بازار جمع شد.

در گروه پالایشی‌ها نماد تازه بازگشایی شده شبندر، با صف فروش ۸ میلیونی معاملات روز جاری را به پایان رساند. این نماد که با ۸۵۰ درصد تعدیل مثبت سود سال مالی جاری را پیش بینی کرده متاثر از افت قیمت نفت و جو ریزشی حاکم بر کل بازار، روزی منفی را پشت سر گذاشت.

سهامداران حقوقی ۱۰۰ درصد در این نماد فروشنده بودند و در سمت خرید نیز حقوقی‌ها ۲۴ درصد از سهام عرضه شده را خریدند.از دیگر گروه‌هایی که امروز با معاملاتی منفی روبه‌رو شدند باید به گروه‌های فلزات اساسی، حمل و نقل، انبوه سازی و بانک‌ها اشاره کرد که فشار فروش در معاملات این گروه‌ها نیز به خوبی مشهود بود.

در این میان برخلاف جریان حاکم به کل بازار، گروه سیمانی امروز معاملات مثبت و پرتقاضایی را دنبال کرد.در تک نمادهایی مانند آکنتور نیز که روز گذشته با صف خرید ۴ میلیونی بسته شد، روز جاری با رسیدن قیمت این سهم به محدوده‌ای که چند روز پیش بازگشایی شد، چندین مرتبه صف خرید آن عرضه شد، اما در نهایت قیمت پایانی این سهم رشد نزدیک به ۵ درصد را تجربه کرد.

به این ترتیب شاخص بورس اوراق بهادار در پایان معاملات امروز متاثر از معاملات منفی اکثر گروه‌ها بخصوص نمادهای پارسان و فولاد با افت (۶٨۴.١٨) واحدی به ارتفاع ٨٠,٨۵٢ واحدی رسید که در این میان جابجایی بلوک و معاملات دوطرفه نمادهای فارس، فملی، کگل، کچاد و شپدیس بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد و از ریزش بیشتر شاخص کل جلوگیری کرد.

با دادوستد ۱٫۳ میلیارد اوراق بهادار در بورس تهران نیز، ارزش معاملات امروز به رقم ۳۹۲ میلیارد تومان رسید.در جریان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت پلی اکریل ایران با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، شرکت بانک ملت جهت برگزاری مجمع عمومی‌عادی به طور فوق‌العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره، حق تقدم شرکت‌های گروه دارویی البرز و کارت اعتباری ایران کیش با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی متوقف شدند.

در عین حال نماد معاملاتی شرکت صنعتی بهشهر پس از برگزاری مجمع عمومی‌عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی و نماد معاملاتی شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا پس از برگزاری مجمع عمومی‌فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه، بدون محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شدند.

فرابورس ایران نیز روز جاری به موازات افت بورس، شاهد کاهش شاخص خود به مقدار ۱۲٫۲ واحد بود. به این ترتیب آیفکس در رقم ۷۹۷ واحدی توقف و کانال ۸۰۰ واحدی را ترک کرد.

در فرابورس امروز ۱۹۷ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۱۴۵ میلیون تومان معامله شد که در میان بازارهای اول، دوم و پایه بیشترین حجم و ارزش معاملات به ترتیب در اختیار نمادهای ذوب و دماوند بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*