اخبار تصادفی

افت ۱۸۴۰ واحدی شاخص در هفته‌گذشته

در هفته‌ای که گذشت شاخص بازار اول با ۱۰۲۷ واحد کاهش به رقم ۵۴ هزار و ۸۳۹ واحد بالغ شد. شاخص بازار دوم اما با ۲۲۶۸ واحد کاهش عدد ۱۷۰ هزار و ۷۵۹ واحد را تجربه کرد و به ترتیب  با  84 .1 درصد و ۳۱ . ۱ درصد کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس؛ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران نیز با ۶۶ . ۱ درصد کاهش تا ۱۸۴۰ واحد سقوط کرد.

 با نگاهی به روند بازدهی شاخص کل بورس تهران از ابتدای امسال تا به امروز می‌توان دریافت این نماگر تا کنون با افت منفی ۲٫۴ درصدی تا ۱۹۵۰ واحد ریزش را تحمل کرده است.

در ۵ روز کاری هفته قبل ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۱۴ هزار و ۶۶۲ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل از آن ۱۳ درصد کاهش یافته است.

همچنین تعداد ۶۴۲۳ میلیون سهم و حق تقدم در ۴۱۷ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۴ . ۱ درصد و ۶ .۱۵ درصد کاهش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.
 ارزش معاملات نرمال اوراق مالی قابل معامله در بورس تهران هفته گذشته به ۱۴۶۶۲ میلیارد ریال رسید و حجم معاملات معاملات نرمال با ۶۴۲۳ میلیون سهم به ترتیب با  6 . 12درصد و ۲ . ۱ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

براین اساس تعداد ۸۸۰ هزار و ۷۹۰ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۸۸۴ میلیارد ریال معامله شد و به ترتیب ۱ . ۳۶۲ درصد و ۲ . ۳۶۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

طی هفته جاری ، دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۴۳ . ۸ درصد، استخراج کانه‌های فلزی با ۲۷ . ۴ درصد، فلزات اساسی با ۵۹ . ۳ درصد، سایر واسطه گری‌های مالی با ۱۲ . ۳ درصد و استخراج زغال سنگ با ۹۹ . ۱ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه‌ها به خود اختصاص دادند.

بالاترین تاثیر منفی تاثیر گذار بر شاخص صنایع در هفته گذشته نیز به ترتیب به صنایع خودرو وساخت قطعات با منفی ۱۱٫۲۷ درصد، قند و شکر با ۶ درصد و ماشین آلات و دستگاههای برقی بامنفی ۵٫۸۴ درصد تعلق داشت.

در هفته گذشته بانک صادرات ایران با ۳۷۲۲ خریدار،فولاد مبارکه با ۳۳۰۷ خریدار،معدنی و صنعتی گل گهر با ۳۰۰۶ خریدار، ایران ترانسفو با ۲۶۷۵ خریدار، بیشترین تقاضا رابه خود اختصاص داده اند.

بیشترین رشد قیمتی نیز به سهام شرکت‌های ایران تایر با تغییر ۱۷۱۹ ریالی، گلو کوزان با تغییر ۱۲۹۴ ریالی ، معدن بافق با تغییر ۱۱۶ ریالی و گلتاش با تغییر ۹۵۷ ریالی تعلق داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*