اخبار تصادفی

افزایش محتاطانه شاخص بورس

 امروز – دوشنبه- بورس اوراق بهادار تهران بعد از دو روز که روند منفی را دنبال می‌کرد دوباره به فاز مثبت بازگشت و توانست ۴۴ واحد شاخص کل را تقویت کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، تالار شیشه‌ای امروز با افزایش و کاهش‌های بسیار زیادی همراه بود به طوری که از ابتدای شروع معاملات بورس با رشد ۵۳ واحدی رو به رو شد، اما در ادامه روند معاملات تا مقدار ۷۶ هزار و ۴۱۵ واحد افت کرد.

این موارد تنها فراز و فرودهای بازار امروز نبودند چرا که در ادامه معاملات شاخص کل بورس تهران به مقدار بیشینه امروز یعنی ۷۶ هزار و ۴۶۳ واحدی رسید و سپس دوباره با افت و خیزهایی همراه شد تا در پایان معاملات شاخص کل رقم ۷۶ هزار و ۴۳۱ واحدی را تجربه کند.

اما شاخص هم وزن در معاملات امروز ۲۹ واحد افت کرد و به مقدار ۱۳ هزار و ۸۳۲ واحد رسید.

ارزش معاملات امروز به بیش از ۱۸۰ میلیارد و ۱۰۸ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۷۵ میلیون و ۶۲۱ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۷ هزار و ۹۰۳ نوبت معامله بود.

بانک پاسارگاد پتروشیمی‌جم کشتیرانی جمهوری اسلامی‌از جمله نمادهایی بودند که به روند مثبت شاخص امروز کمک کردند و در مقابل نماد شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس کفه منفی ترازو را سنگین تر کردند.

در معاملات امروز تالار شیشه ای پتروشیمی‌آبادان، سیمان بهبهان، سرمایه گذاری اعتبار ایران و فراورده‌های نسوز پارس بیشترین افزایش قیمت را داشتند. در مقابل شرکت‌های دارویی لقمان، فروسلیس ایران و لامپ پارش شهاب شاهد بیشترین کاهش قیمت بودند.

پتروشیمی‌شیراز لیزینگ ایران، حق تقدم شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبا نور، داروسازی لقمان، صنایع لاستیکی سهند، داروسازی ابوریحان، شیمی‌دارویی داروپخش، نفت پارس و کاشی و سرامیک الوند بازگشایی شدند.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های باما،موتورسازان تراکتورسازی ایران،کشاورزی و دامپروری مگسال، ریخته گری تراکتورسازی ایران، مجتمع فولاد خراسان و کشت و صنعت چین چین متوقف شدند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*