اخبار تصادفی

افزایش ۶۰ درصدی سرمایه ذوب آهن از محل تجدید ارزیابی

مدیر سرمایه گذاری شرکت فرابورسی ذوب آهن اصفهان از اعمال افزایش سرمایه ۶۰ درصدی این شرکت تا پایان شهریور ماه خبر داد.

مجتبی فریدونی – مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ذوب آهن اصفهان – در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، از افزایش ۶۰ درصدی سرمایه این شرکت اصل چهل و چهاری خبر داد و گفت: سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه شرکت ذوب آهن اصفهان را صادر کرده و بعد از آماده کردن گزارش توجیهی و گزارش حسابرس، نسبت به افزایش سرمایه اقدام می‌کند.

وی افزود: به این ترتیب اقدامات اجرایی افزایش سرمایه آماده بوده و قرار است افزایش سرمایه ۶۰ درصدی این شرکت تا شهریور ماه و از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها اعمال شود.

فریدونی ادامه داد: البته ممکن است میزان افزایش سرمایه شرکت افزایش پیدا کند زیرا ذوب آهن دارایی‌هایی دارد که هنوز تجدید ارزیابی نشده است.

وی در مورد تغییر در ترکیب هیات مدیره این شرکت بعد از فروش بلوک ۵۶ درصدی به تامین اجتماعی گفت: تغییر در ترکیب هیات مدیره به تامین اجتماعی بستگی دارد و در صورت تمایل، سهامدار عمده می‌تواند به منظور تغییر در ترکیب هیات مدیره مجمع فوق العاده برگزار کند و در غیر اینصورت همزمان با برگزاری مجمع عادی، مجمع فوق العاده برگزار شده و در خصوص ترکیب هیات مدیره تصمیم گیری می‌شود.

فریدونی سیاست تقسیم سود شرکت را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: شرکت تقسیم سود ۶۰ درصد را در برنامه دارد ولی در صورتیکه بخواهد زیان انباشته را از محل تقسیم سود جبران کند، سود کمتری را در مجمع تقسیم می‌کند.

به گفته این مسئول شرکت اصل چهل و چهاری ذوب آهن اصفهان پیش بینی سود شرکت برای سال ۹۲ مبلغ ۴۷۲ ریال است که با برنامه‌های این شرکت و افزایش ظرفیت تولید محقق می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*