اخبار تصادفی

انصاری:نمی‌توانیم با وضعیت فعلی مدعی تحقق چشم اندازهای ترسیم شده باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرمایه گذاری بورس به نقل از بورس نیوز:

به گزارش خبرنگار مهر در شهریار، حجت الاسلام مجید انصاری ظهر امروز با حضور در مراسم ویژه تقدیر از معلمین و فرهنگیان شهرستان شهریار، ضمن تقدیر از زحمات بی شاعبه این قشر با اشاره به جایگاه والای فرهنگیان در جامعه بویژه جامعه اسلامی‌اظهار داشت: در تاریخ ۳۵ ساله انقلاب اسلامی‌معلمان فرهیخته ای همچون شهید مطهری و شهید باهنر با اندیشه متعالی خود به کمک این نظام انقلاب اسلامی‌آمدند.

وی اضافه کرد: در اصلاح ساختار و نظام آموزشی کشور هیچ کس سزاواتر از معلمان و بدنه فرهنگیان نیست و هرگونه تغییر در نظام آموزشی باید برآمده از خرد جمعی این قشر فرهیخته باشد.

این مسئول با اشاره به سیاستهای کلی نظام و دستورات ابلاغی از سوی رهبری ادامه داد: دولت مصمم است ضمن ارج نهادن به مقام شامخ معلم و رفع مشکلات آموزش و پرورش در همه ابعاد شامل فضای آموزشی، تجهیزات نوین و… در دوره جدید توسعه کشور حداکثر استفاده از این پتانسیل عظیم را بعمل آورد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های کلی دولت تدبیر و امید تصریح کرد: دولت از پیشنهادات و انتقادات سازنده در زمینه بهبود مسائل آموزش و پرورش و رفع مشکلات فرهنگیان استقبال می‌کند، چرا که کشوری با پتانسیلها و ظرفیتهای ایران باید به سمتی برود که در آینده ای نه چندان دور جشن پایان بی سوادی را در کنار جشن ریشه‌کنی پایان فقر برگزار کند.

حجت الاسلام انصاری افزود: در کشوری مانند ایران که در مسیر تحقق حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) پیش می‌رود نباید مستحق و مستمری بگیری وجود داشته باشد و اندیشه‌ها، نوشته‌ها، عملکرد روزنامه‌ها و سایت‌ها باید در مسیری باشد که این اندیشه و آرمان بارور شود.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: برای تحقق این هدف راهی جز تدبیر و امید به آینده و استفاده بهینه از امکانات وجود ندارد، اما متاسفانه برغم بهره مندی از مواهب طبیعی در کشور با مشکل عظیم بیکاری مواجه هستیم و این زیبنده نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، اشتغال را دغدغه مهم مردم و مسئولان دانست و گفت: در شرایط امروز جهان که کشورهای دیگر در رقابت فشرده برای سرمایه‌گذاری و استفاده از مواهب طبیعی هستند، ایران وظیفه بسیار سنگینی دارد و ما نمی‌توانیم با وضعیت فعلی مدعی تحقق چشم اندازهای ترسیم شده باشیم.

وی با اشاره به تدوین سند چشم‌انداز طی سال‌ها گذشته یادآور شد: متاسفانه این پرچم نوبرافراشته در آغاز راه بر زمین خورد، به گونه ای که با عدم توازن در منابع و مصارف مواجه شدیم لذا باید به دنبال راه‌گشایی در امور اقتصادی باشیم.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اظهار داشت: این ملت شایسته نیستند که نفت آنها به دلیل تحریم‌های دشمن، به فروش برسد، پول نفت نتواند به کشور برگردد، این مردم شایسته نیستند که تحت فشار تحریم‌های صهیونیستی قرار گیرند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به مذاکرات بین المللی ایران بیان کرد: قوی ترین تیم دیپلمات کشور در حال مبارزه با مستکبرانی هستند که حق طبیعی ملت را سلب کرده اند، این تیم با درایت و هوشیاری دشمن را وادار به عقب‌نشینی کرد، دیوار تحریم‌ها ترک برداشت و بخشی از دارایی‌های بلوکه شده کشور در حال آزادسازی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*