اخبار تصادفی

اولین جلسه هلدینگ شستا با مدیریت جدید

مرتضی لطفی که به تازگی حکمش به عنوان رئیس هیات مدیره در بزرگترین هلدینگ کشور (شستا) مورد تایید وزیر کار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور قرار گرفته است، اظهار کرد: این حکم از سوی رئیس سازمان تامین اجتماعی صادر شده و اولین جلسه شستا پس از تغییر و تحولات در هیات مدیره روز شنبه برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، او با اشاره به جلسه مهم انجمن صنفی سیمان با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در این جلسه قرار است اعضای انجمن صنفی سیمان در خصوص افزایش قیمت سیمان در بازار تصمیم‌گیری کنند. زیرا واحدهای سیمانی کشور به دلیل افزایش ظرفیت تولید و کاهش تقاضا در بازار با فضای تازه‌ای روبه‌رو شده‌اند و ناچار هستند به دلیل تعمیق رکود با ظرفیت پایین خود کار کنند.

مدیرعامل هلدینگ سیمان فارس وخوزستان افزود: با معاون اول رئیس‌جمهور در این رابطه مذاکراتی داشته‌ایم و قرار است تمامی‌مطالبات معوقه این صنعت پرداخت شود. ناتوانی مالی واحدهای سیمانی در سایه رکود سبب شده اغلب کارخانه‌ها با ظرفیت ۶۰ درصدی تولید کنند و با تامین زیرساخت‌های گاز و برق با مشکلات بسیاری روبه‌رو شوند.

لطفی به بدهی ۲۹ میلیون دلاری وزارت نفت به کارخانجات سیمان اشاره کرد و گفت: طبق تفاهم انجمن سیمان با وزارت نفت سال ۹۳ قرار شد در راستای صرفه‌جویی در مصرف گاز ۲۰ روز کوره‌های سیمان خاموش شوند و مصرف گاز خود را متوقف کنند و به جای آن سوخت مازوت استفاده کنند. سیمانی‌ها به این تفاهم عمل کردند اما وزارت نفت ۲۹ میلیون دلار را به این کارخانجات پرداخت نکرد و باید در این جلسه با معاون اول رئیس‌جمهور تکلیف این بدهی وزارت نفت مشخص شود.

او در پایان گفت: افزایش قیمت و مشکلات اخیر صنعت سیمان و بسترسازی برای خروج از رکود این صنعت از محورهای اصلی گفت‌وگوهایمان با جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*