اخبار تصادفی

بازار منتظر تعیین تکلیف خودرویی‌هاست

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر بازار ، علیرضا قنبرعباسی در گفت و گویی گفت: بازار وارد فاز اصلاح قیمت‌ سهام خودرویی‌ها شده است که پیش از این به طور شارپی بالا رفته بودند. همچنین وضعیت کنونی تا به نتیجه رسیدن شایعات موجود در خصوص قراردادهای خارجی این شرکت‌ها ادامه دارد. به این ترتیب اگر این اقدامات به نتیجه برسد سهام این شرکت‌ها رشد و اگر به نتیجه نرسد یا به تعویق بیافتد، خودرویی‌ها با نزول قیمت مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: بیشتر هیجانات از سال پیش بر سر سهشام گروه خودرو سازی بوده و پول‌های داخل شده به بازار از این سمت ورود کرده است. بابراین این گروه رشد مناسبی داشته و بقیه گروه‌ها به نسبت رشد کمتری داشته‌اند. دلیل رشد کمتر دیگر گروه‌ها نیز وضعیت اقتصاد داخلی، قیمت‌های مواد اولیه جهانی و قیمت جهانی نفت است.

این کارشناس بازار با بیان اینکه توجهات روی گروه خودرو قرار گرفت و اکنون این رشد متوقف شده است، افزود: حالا نوبت آن است که تاثیرات بر روی صورت‌های مالی شرکت‌ها دیده شود و در بخش واقعی اقتصاد اتفاقات مثبت روی دهد. همچنین همانطور که گفته شد رشد خودرویی‌ها وابسته به قراردادهای خارجی و رشد بقیه بازار بسته به مسائل داخلی و جهانی است.

قنبرعباسی اضافه کرد: پس از برجام هنوز تاثیرات به طور واضح نمایان نشده است و مشکلات پا برجا است. البته در همین شرایط نیز گروه بانکی مستعد رشد است و اگر بدهی‌های دولتی به بانک‌ها پرداخت شود و قدرت وام‌دهی بانک‌ها افزایش یابد، این گروه پتانسیل رشد بالایی دارد.
مدیرعامل کارگزاری بانک خاورمیانه به سهام‌داران توصیه کرد: اگر سهام بنیادی در اختیار سهام‌داران است، حتما سهام خود را نگه دارند به این دلیل که بازار قطعا رو به رشد است. همچنین اگر از سهامی‌سود گرفته‌اند به سمت صندوق‌ها یا سهام بنیادی‌تر بروند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*