اخبار تصادفی

بازار پول مانع نقش آفرینی بیمه و بازار سرمایه

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، عبدالناصر همتی،رییس کل جدید بیمه مرکزی، در مراسم معارفه خود گفت:در خرداد ٨۵ از بیمه مرکزی رفتم و پس از ١٠ سال مجددا به بیمه مرکزی بازگشتم.
وی ورود مجددش به بیمه مرکزی را به کفش‌های میرزا نوروز تشبیه تصریح کرد:معتقدم برای موفقیت در صنعت بیمه باید با اعضای صنعت بیمه رفیق بود و هیچ سهمی‌در شرکت‌های بیمه نداشت، که من هیچ یک از این مشکلات را نداشتم.
وی ادامه داد:به عنوان بازار بیمه نقش بسیار کوچکی داریم که دلیل آن سلطه بازار پول است ، در واقع بازار پول اجازه نداده که بیمه و بازار سرمایه نقش مناسبی داشته باشند.
رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد:باید در این زمینه دست به کار شویم که اگر با همت وزیر اقتصاد شورای ثبات ایجاد شود، می‌توانیم در این راستا گام برداریم .
همتی با اشاره به اینکه نظارت بیمه مرکزی بر صنعت بیمه جدی است اما این امر باید با تدبیر انجام شود، ادامه داد:نباید جوری برخورد کنیم که شرکت‌های بیمه فکر کنند با چوب بالای سر آنها ایستادیم، این روش را قبول ندارم و باید به شرکت‌های بیمه کمک کنیم.
به گفته او در قانون حمایت از بیمه‌ها به عنوان وظیفه بیمه مرکزی آمده است و باید توجه کنیم که صنعت بیمه را ٣٠ شرکت موجود در این حوزه به عهده دارند.

همتی درباره خدماتی که امین به سیستم بیمه مرکزی ارائه کرد اظهار کرد: در ارتباط با بیمه شخص ثالث حوادث طبیعی و … خدمات بسیاری انجام داد که در توسعه صنعت بیمه تاثیرگذار بود و در آینده نمود این خدمات بیشتر مشخص خواهد شد.

وی همچنین گفت: امیدوار است اگر در گذشته کارهای بدی انجام شده است آن‌ها را ادامه نداده و روند کارهای خوب انجام شده در گذشته بیمه مرکزی را پیگیری کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*