اخبار تصادفی

برترین و بدترین کارگزاران را بشناسید

بورس تهران درحالی فصل بهار را با عدم تحقق انتظار سرمایه‌گذاران به بازدهی مناسب پشت سر گذاشت که در اولین فصل سال جاری نه تنها خبری از رشد متغیرها نبود بلکه اکثر متغیرهای اصلی با کاهش ارقام همراه بود و فعالان حقیقی و حقوقی نتوانستند بهره ای از این بازار پر نوسان ببرند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بورس پرس، به این ترتیب در پی عدم رشد قیمت سهام اکثر شرکت‌های بزرگ، شاخص بورس با کاهش ۷ هزار و ۶۰۴ واحدی ، خطوط حمایت ۸۰ تا ۷۳ هزار واحدی را از دست داد و در پایان بهار با ثبت عدد ۷۲ هزار و ۶۱۵ واحدی ، گویای میانگین زیان ۹٫۵ درصدی سرمایه گذاری شد.

براساس این گزارش، در سه ماه اول سال جاری و طی ۶۱ روز کاری ، بیش از ۶۷ میلیارد سهم به ارزش ۱۵٫۵ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد و طی آن ۱۰۵ کارگزار وابسته به بانک‌ها و نهادهای مالی و یا خصوصی در تلاش برای انجام معاملات با هم رقابت کردند.

بررسی‌ها از عملکرد این تعداد کارگزار نشان می‌دهد ۱۰ کارگزار با انجام ۳۴ درصد کل معاملات یعنی بیش از ۵٫۲ هزار میلیارد در گروه برترین‌ها ایستاده اند.

در صدر این گروه، کارگزاری مفید قرار دارد که به دلیل ارایه خدمات مخصوصا" آنلاین به مشتریان پر تعداد، قادر به انجام ۷٫۲ درصد از کل معاملات سه ماه اول سال شده است.

در رتبه دوم هم کارگزاری بانک پارسیان با سهم ۵ درصدی و در رده سوم هم کارگزاری بانک توسعه صادرات با ۴٫۶ درصدی قرار گرفته اند و کارگزاری بانک پاسارگاد نیز با انجام ۳٫۳ درصد کل معاملات در پله چهارم جا خوش کرده است.

در ادامه هم شرکت‌های کارگزاری آگاه، شاخص سهام، نهایت نگر ، حافظ ، بانک صادرات و شهر بین از ۲٫۵ تا ۲٫۱ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده و در جایگاه‌های پنجم تا دهم قرار گرفتند.

در انتهای این جدول ۱۰۵ شرکتی ، ۱۰ کارگزاری مدبر آسیا، ایران سهم، فولاد مپنا، دنیای نوین، آبتین استاک، ارزش آفرین الوند، بهین پویا، جهان سهم، سهم آذین و آریا بورس با سهم صفر و یک دهم درصدی ، بدترین عملکرد را داشته اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*