اخبار تصادفی

بررسی سود سپرده و تسهیلات۱۶بانک بورس

 از مجموعه بانک‌ها و موسسات حاضر در بازار سرمایه، ترازنامه سود و زیان ۱۳ بانک و یک موسسه نهایی شده دو موسسه هم ترازنامه ۹ ماهه را ارائه کرده‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، این آمارها نشان می‌دهد، مجموع عملکرد یک ساله ۱۵ بانک و موسسه حاضر در بورس، (عملکرد یکساله ۱۳ بانک و یک موسسه و عملکرد ۹ ماهه ۲ بانک) مجموع سود سپرده پرداخت شده به مشتریان این بانک‌ها ۷۰ هزار و ۹۵۲ میلیارد و ۷۶۸ میلیارد تومان بوده است.

همچنین سود تسهیلات اعطایی مشاع و غیرمشاع ۷۷ هزار و ۳۱۰ میلیارد و ۸۲۹ میلیارد تومان محاسبه شده که تفاوت ۶ هزار و ۳۵۸ میلیارد تومانی را نشان می‌دهد.

البته در این بین بانک‌های گردشگری، پارسیان، سینا، دی و کوثر مرکزی بیش از آنچه که از سود تسهیلات به دست آورده‌اند، سود سپرده پرداخت کرده‌اند. در بین این بانک‌ها تفاوت سود سپرده پرداخت شده با سود تسهیلات در بانک پارسیان بسیار قابل توجه است به طوری که این بانک ۸ هزار و ۳۹۳ میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان سود سپرده علی‌الحساب به مشتریان خود پرداخت کرده اما سود تسهیلات اعطایی ۶ هزار و ۸۸۶ میلیارد و ۸۶ میلیارد تومان بوده است.

 سود ۱۵ بانک بورسی کشور از سرمایه‌گذاری و سپرده‌گذاری ۱۵ هزار و ۷۶۰ میلیارد و ۲۶۵ میلیون تومان محاسبه شده که بانک‌های ملت با ۲ هزار و ۵۷۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیارد تومان، بانک پاسارگاد با هزار و ۱۴۵ میلیارد و ۶۳۸ میلیون تومان، بانک تجارت با ۲ هزار و ۸۰۸ میلیارد تومان، بانک صادرات با ۴ هزار و ۲۰۵ میلیارد تومان و بانک سینا با ۳ هزار و ۳۳ میلیارد تومان، بیشترین سود را از محل سرمایه‌گذاری به دست آورده‌اند.

*ارقام به میلیون تومان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*