اخبار تصادفی

بلوک۱۷درصدی پالایشگاه بندرعباس روی میز هیئت واگذاری/برنامه ریزی برای۳۶درصد دیگر

خبرگزاری فارس:معاون سازمان خصوصی سازی گفت: هیئت واگذاری علاوه بر تعیین تکلیف بلوک۱۷درصدی پالایشگاه بندرعباس در مورد ۳۶ درصد دیگر از سهام این شرکت مشمول اصل ۴۴ تصمیم گیری می‌کند.
ابوالقاسم شمسی جامخانه در پاسخ به این سئوال خبرنگار اقتصادی فارس که با توجه به عدم فروش بلوک ۱۷ درصدی پالایشگاه بندرعباس در روز گذشته ، آیا این بلوک دوباره عرضه می‌شود و یا بابت رد دیون به بانک ملت و سازمان تامین اجتماعی واگذار خواهد شد؟ توضیح داد: هیئت واگذاری در قیمت گذاری و نحوه فروش بنگاه‌های دولتی اختیار دارد و می‌تواند در مورد واگذاری شرکت‌ها تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: بنابراین هیئت واگذاری می‌تواند نسبت به عرضه مجدد بلوک ۱۷ درصدی پالایشگاه بندرعباس و یا تخصیص آن بابت رددیون تصمیم گیری کند. این موضوع در اولین جلسه هیئت واگذاری مطرح خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به عرضه تدریجی سهام پالایشگاه بندرعباس در بورس و تخصیص سهام به کارکنان شرکت خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تا ۶۰ درصد از سهام این شرکت قابل واگذاری بوده، با کسر بلوک ۱۷ درصدی و عرضه اولیه سهام و واگذاری به کارکنان شرکت ،حدود ۳۶ درصد دیگر از سهام پالایشگاه بندرعباس باقی می‌ماند.

شمسی جامخانه ادامه داد: بنابراین هیئت واگذاری علاوه بر تصمیم گیری در مورد بلوک ۱۷ درصدی پالایشگاه بندرعباس،در مورد عرضه یکجای ۳۶ درصدی باقی مانده و یا تقسیم آن به دو بلوک تصمیم گیری خواهد کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*