اخبار تصادفی

بورس اندکی رشد کرد

امروز –سه‌شنبه – شاخص تالار شیشه‌ای با ۷۹ واحد افزایش نسبت به روز گذشته به مقدار۷۶ هزار و ۶۹۲ رسید. همچنین شاخص هم وزن نیز ۳۲ واحد رشد کرد و در پایان تا رقم ۱۳ هزار و ۷۸۱ واحد افزایش یافت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید ، کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ایران و مپنا به ترتیب با ۵۱، ۴۷ و ۴۵ واحد افزایش بیشترین تاثیر را در رشد شاخص و نماد صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس، صنایع ملی مس ایران و ایران خودرو به ترتیب با ۵۷، ۴۵ و ۳۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر را در روند منفی شاخص کل داشتند.

بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز مربوط به پشم شیشه ایران، ماشین سازی نیروی محرکه و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید بود و در مقابل حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، شهد ایران و کارتن ایران شاهد بیشترین کاهش قیمت در معاملات امروز تالار شیشه ای بودند.

بیشترین تقاضا در چهارمین روز از معاملات تالار شیشه ای مربوط به مشارکت ملی نفت ایران، گروه بهمن بود. همچنین فیبر ایران و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس بیشترین عرضه را به خود اختصاص دادند.

نماد معاملاتی شرکتهای سرمایه گذاری خوارزمی، مدیریت سرمایه گذاری امید، ماشین سازی نیرو محرکه، گروه دارویی سبحان، چرخشگر،سیمان فارس نو، دوده صنعتی پارس، پشم شیشه ایران، صنایع خاک چینی ایران، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی و فیبر ایران امروز بازگشایی شدند.

از طرفی نیز نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع کاشی و سرامیک الوند، داروسازی ابوریحان، کارتن ایران و سیمان اصفهان در پایان معاملات متوقف شدند.

ارزش معاملات امروز ۲۶۶ میلیارد و ۴۷۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآورد شد که این مقدار ناشی از دست به دست شدن ۸۹۶ میلیون و ۸۰۲ هزار سهام و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۹ هزار و ۲۷۶ نوبت معامله بود.

گفتنی است در چهارمین روز از معاملات این هفته شاخص فرابورس ایران چندان حرکتی از خود نشان نداد و تنها با ۰٫۱ واحد افزایش به مقدار ۸۱۴٫۱ واحد رسید.

در روزهای اخیر بحث کاهش سود سپرده‌های بانکی یکی از موضوعاتی بوده که بازار سرمایه را نیز تا حدودی تحت تاثیر قرار داده است. ولی الله سیف به تازگی اعلام کرده که "زمان مشخصی برای کاهش سود بانکی وجود ندارد. البته رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرده که هدف بانک مرکزی کاهش نرخ سود بانکی تا رسیدن به رقمی‌متناسب با نرخ تورم است و با توجه به این‌که تورم در مسیر کاهشی قرار داشته و تا تک‌رقمی‌شدن نیز پیش خواهد رفت، روند کاهش سود بانکی ادامه دارد." این اظهار نظر‌ها در باره کاهش سود بانکی می‌تواند در روزهای اخیر بازار سرمایه را حدودی تکان دهد هر چند که کارشناسانی معتقدند که کاهش دستوری نرخ سود بانکی نه به نفع بازار سرمایه و نه به نفع اقتصاد کشود است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*