اخبار تصادفی

بورس با روند کاهشی روبرو شد

 بورس اوراق بهادار تهران امروز – سه شنبه – در ابتدای باز شدن معاملات، اندکی رشد کرد اما در ادامه وارد روند نزولی شد و با ۲۸۷ واحد نزول به رقم ۷۶ هزار و ۱۴۴ واحدی رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بیشترین مقدار شاخص کل طی معاملات امروز ۷۶ هزار و ۵۳۴ واحدی بود. علاوه بر این شاخص هم وزن نیز با ۶۷ واحد کاهش رقم ۱۳ هزار و ۷۶۵ واحدی را تجربه کرد.

در معاملات چهارمین روز تالار شیشه ای شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی‌ایران، سایپا و ایران خودرو به ترتیب با ۴۹، ۴۸ و ۴۴ واحد کاهش بیشتریت تاثیر را در افت شاخص بورس تهران را داشتند و در مقابل سرمایه گذاری غدیر با ۴۹ واحد افزایش سعی کرد که از افت شاخص کل جلوگیری کند.

در معاملات امروز نماد شرکت‌های جام دارو، عمران و توسعه فارس، پشم شیشه ایران و سامان گستر اصفهان بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند و در مقابل شرکت‌های لیزینگ ایران، پتروشیمی‌شیراز و فنر سازی زر شاهد بیشترین کاهس در قیمت سهم‌های خود بودند.

ارزش معاملات امروز بالغ بر ۱۸۵ میلیارد و ۳۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۱۳ میلیون و ۸۶۰ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۱ هزار و ۸۱۱ نوبت معامله داد و ستد شد.

شاخص کل فرا بورس نیز با ۳٫۴ واحد کاهش به ۸۱۶٫۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس امروز به ۱۹۵ میلیارد و ۴۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*