اخبار تصادفی

بورس برای بازگشت به رونق بهانه می‌خواهد

محمد قصری در خصوص نوسان شاخص بورس در ارتفاع ۷۸ هزار واحد گفت: پس از رشد چشمگیر شاخص و قیمتها از نیمه دیماه سال گذشته تا میانه فروردین امسال، شاخص بورس و قیمت سهام در سالجاری در حال اصلاح و استراحت است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که رفته رفته اصلاح شاخص و قیمتها در بورس به پایان رسیده است افزود: در این شرایط بازار سهام به دنبال بهانه برای بازگشت به رشد و رونق است.
وی در خصوص تاثیر اجرای برجام بر معاملات بازار سرمایه نیز تصریح کرد: رشد کوتاه مدت بازار در پی انتشار خبر رسیدن به توافق امری طبیعی است اما در مجموع اقتصاد کشور و بورس برای تداوم رشد، به تاثیرپذیری بنیادی از رفع تحریم‌ها در بلندمدت احتیاج به زمان دارد.
این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که گروه‌های مختلف از جمله خودرویی‌ها تاثیر زیادی از انتشار خبر اجرای برجام و رفع تحریم‌ها به خود دیدند گفت: در حال حاضر لیدری خودرویی‌ها در بازار رو به پایان است و بر این اساس معاملات بورس به دنبال لیدری جدید می‌گردند که در صورت رفع محدودیتهای مربوط به سوئیفت و تبادلات ارزی، گروه بانکی یکی از گروههایی هستند که پتانسیل بالایی برای این موضوع دارند.
وی اضافه کرد: در مجموع شرایط فعلی معاملات بازار سرمایه حکایت از منطقی بودن روند معاملات دارد و معاملات بورس باید به سمتی برود که سرمایه‌گذاران با نگاهی تحلیلی‌تر به بازار نگاه کنند.
قصری در پاسخ به این پرسش که آینده معاملات بازار در ماههای پیش رو چگونه خواهد بود اذعان داشت: بنظر می‌رسد در شرایط کنونی کاهش بیشتر ریسک‌های سیاسی در کنار اجرایی شدن برجام و رفع کامل تحریم‌ها البته در بازده زمانی بلندمدت می‌تواند روزهای پررونقی را برای بازار و معامله گران به همراه داشته باشد.
وی افزود: در حال حاضر بازار سهام از پتانسیل بالایی برای ورود نقدینگی برخوردار است؛ چرا که سایر بازارها از جمله مسکن، خودرو، ارز و سکه در حال رکود بسر می‌برند و چشم انداز تحرک و رونق در آنها متصور نیست.
این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: بورس کشور زمانی به بلوغ می‌رسد و عمیق خواهد شد که  سرمایه گذاران با نگاهی بلندمدت در آن سرمایه گذاری کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*