اخبار تصادفی

بورس به اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند

 سید جواد‌هاشمی‌روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران کل امور اقتصادی و دارایی فارس در شیراز اظهار داشت : مشارکت بیشتر در سرمایه گذاری بورس کار فرهنگی می‌طلبد ، متاسفانه طیف وسیعی از جامعه ما اکنون با فعالیت‌های بورس بیگانه اند و آشنایی خوبی از این مفاهیم ندارند .
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: سرمایه گذاری در بورس موجب جمع شدن نقدینگی شده و امنیت اقتصادی بیشتر برای جامعه به ارمغان می‌آورد.
هاشمی‌اضافه کرد: در برخی کشورهای صنعتی از هر دو نفر یک نفر در بورس سرمایه گذاری کرده است ولی در جامعه ما اینطور نیست ، بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی ناشی از همین بی توجهی به نهادهای اقتصادی از جمله بورس است .
مشاور وزیر و مدیرکل امور استان‌های وزارت اقتصاد و دارایی همچنین از اقتصاد مقاومتی به عنوان جهت اصلی حرکت اقتصاد نام برد و گفت : همه برنامه‌های اقتصادی در کشور باید همسو با اقتصاد مقاومتی و سند راهبردی اقتصاد باشد ، روح فعالیت‌ها و توسعه اقتصادی در کشور ما اقتصاد مقاومتی است .
هاشمی‌ادامه داد : حذف نفت از بودجه که در بودجه سال جاری هم به آن توجه شده است در راستای اقتصاد مقاومتی است ، بعد از حذف نفت باید درآمدهایی جایگزین آن کنیم که از جمله آن افزایش سهم درآمدهای ناشی از مالیات است .
وی گفت : برخی کشورها از جمله آمریکا ۸۰ درصد از درآمد بودجه را از مالیات‌ها به دست می‌آورند ، این سهم در برخی از کشورهای دیگر بالای ۱۰۰ درصد است .
این مقام اقتصادی همچنین بر لزوم توسعه زیر ساخت‌های گردشگری در کشور تاکید کرد و گفت : با حذف نفت از درآمدهای اقتصادی مقوله گردشگری توجه بیشتر می‌طلبد ، گردشگری می‌تواند جایگزین مناسبی برای درآمد نفت باشد .
در این مراسم از خدمات محمد حسین مبشری مدیرکل پیشین اقتصاد و دارایی فارس تقدیر و بابک دایی به عنوان مدیرکل جدید اقتصاد و دارایی استان فارس معرفی شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*