اخبار تصادفی

بورس به مدار رشد بازگشت

نماد شرکت‌های مطرح بورسی در معاملات امروز بازار سهام با برتری تقاضا نسبت به عرضه روبه‌رو شده و شاخص نیز با افزایش ۳۷۲ واحدی در مرز ۵۹ هزار واحد قرار گرفت.

برخلاف روزهای گذشته که بورس تهران پس لرزه‌هایی از وقایع سیاسی سوریه از طرف آمریکا را به خود دید، امروز با عقب نشینی آمریکا از مواضع گذشته خود و همچنین تأکید کارشناسان درباره عدم تاثیرپذیری بنیادی شرکت‌ها از وقوع چنین حوادثی، امروز به مدار رشد بازگشت.

بنابراین گزارش، معاملات امروز بازار سهام در برخی نمادها با رشد تقاضا مواجه شد و همین امر موجب افزایش رقم شاخص و نزدیک شدن آن به کانال ۵۹ هزار واحد شده است.

همچنین، ارزش بازار که طی هفته گذشته کاهش بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومانی را تجربه کرد، امروز با کمی‌تقویت به مرز ۲۸۹هزار میلیارد تومان نزدیک شده است.

بر اساس این گزارش در جریان معاملات امروز بازار سهام، پس از آنکه نماد معاملاتی شرکت مخابرات ایران مشمول رفع گره معاملاتی شد، امروز نیز بانک اقتصاد نوین مشمول رفع گره معاملاتی شده و با کاهش حدود ۱۲ درصدی قیمت با صف فروش سنگینی نیز همراه است.

در ابتدای معاملات امروز بازار سهام، نماد معاملاتی شبندر (پالایش نفت بندرعباس) پس از کاهش قیمت پیاپی به مدار رشد بازگشته و با افزایش تقاضا همراه شده است، به طوری‌ که افزایش ۴ درصدی را تجربه می‌کند. این نماد معاملاتی بیش از ۱۱۰ واحد مثبت در روند افزایش شاخص کل تاثیرگذار بوده است.

این گزارش اضافه می‌کند، در لحظه تنظیم این گزارش، صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس نیز با صف خرید سنگین افزایش ۴ درصدی به خود دید و در آخرین معامله هر سهم این شرکت ۹۰۹ تومان و یک ریال ارزش‌گذاری شده است.

براساس این گزارش، صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس با ۱۳۶ واحد، پالایش نفت بندرعباس با ۱۱۰ واحد، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی‌تامین با ۴۴ واحدف فولاد مبارکه اصفهان با ۳۸ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۲۹ واحد در روند افزایش شاخص تاثیر مثبت گذاشته است.

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی‌طرح تحقیق و تفحص از ملی مس توسط نمایندگان ملت به تصویب رسید؛ مدیرعامل این شرکت طی هفته گذشته تغییر کرد و نعمت‌اله پوستین دوز جای خود را به احمد مراد‌علی‌زاده داد.

امروز بانک اقتصاد نوین در جریان معاملات مشمول رفع گره معاملاتی شد و با کاهش حدود ۱۲ درصدی قیمت با صف فروش سنگین (۷ میلیونی) همراه شده است.

بنابراین گزارش، طبق اطلاعیه بازار، امروز نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی بانک‌ها برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش واسطه‌گری مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی، گروه سایر واسطه‌گری‌های مالی و طبقه سایر واسطه‌گری‌های مالی طبقه‌بندی نشده، در جای دیگر به عنوان چهارصد و هفتاد و ششمین شرکت پذیرفته شده در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران و با توجه به سهام شرکت مذکور از بازار اول فرابورس ایران به بورس اوراق بهادار ایران آماده انجام معامله شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، کشتیرانی ایران، پالایشگاه نفت بندرعباس ، صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس و پتروشیمی‌پردیس برترین تقاضای امروز بازار سهام را به خود اختصاص دادند در مقابل بانک ملت ، مخابرات ایران و بانک اقتصاد نوین برترین عرضه بازار را دارند.

۲ نظر

 1. خسته نباشید
  ببخشید یه سوال غیر مرتبط در مورد بورس داشتم
  می‌خواستم ببینم آستانه قیمت چه مفهومی‌میده و حداقل و حداکثرش بر چه اساسی و توسط چه کسانی و چه زمان‌هایی تعیین میشه؟

  • آستانه قیمت،نرخی است که در هر روز آن سهم میتواند حداقل کاهش یا حداکثر افزایش را پیدا کند
   و این آستانه با توجه به میزان عرضه و تقاضا در زمانهای عادی بازار و نهایتا ۴ درصد بدست می‌آید
   و در زمانهای غیر عادی(باز و بسته شدن نماد) توسط سازمان و با توجه به ارزش آن تعیین میگردد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*