اخبار تصادفی

بورس تهران در فروردین +نمودار

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین بورس تهران که بالاترین رکورد خود در سال جاری را در روز چهاردهم فروردین ماه و با رقم ۸۱ هزار و ۵۳۶ واحد برای شاخص ثبت کرد، از آن پس به تدریج وارد روند نزولی ونوسانی شد و تا بیست و چهارم فروردین ماه بود که شاخص توانست در کانال ۸۰ هزار واحدی باقی بماند.

پس از آن از بیست و پنجم فروردین ماه شاهد ورود شاخص به کانال ۷۹ هزار واحدی بودیم که تا بیست و هفتم فروردین ماه ادامه داشت اما ۲۸ فروردین ماه بود که شاخص با افت ۱۶۰۰ واحدی وارد کانال ۷۷ هزار واحدی شد و این روند دو روز ادامه داشت اما سی ام فروردین ماه بود که  این روند متوقف شد و شاخص به روند صعودی باز گشت.

بر اساس این گزارش اگرچه برخی فعالان بازار سرمایه پیش بینی کرده بودند که این روند مقطعی است و سهامداران باید از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند اما طی دو روز سقوط شاخص شاهد بودیم که برای بسیاری از نمادها صف فروش تشکیل شد.

بنا به اعلام کارشناسان بازار سرمایه رشد گروه خودرویی باعث رشد بازار سرمایه طی ماه‌های گذشته شده بود و در واقع پس از برجام با اخبار مثبتی که در زمینه مشارکت خودروسازان داخلی با شرکت‌های خارجی منتشر شد، شاهد رشد در گروه خودرویی بودیم به طوری که رشد مورد انتظار در یک سال طی حدود یک ماه محقق شد.

در واقع فعالان بازار سرمایه انتظار داشتند اخبار مثبتی درادامه این روند منتشر شود تا روند رو به رشد این سهام ادامه داشته باشد اما این خبرها ادامه نداشت و اخباری مانند اظهار نظر رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه طرف‌های مذاکره به تعهدات وفادار نبوده اند و همچنین مسائل مربوط به سوییفت دست به دست داد تا بازار دچار ترس شود.

به هر حال روند ریزش شاخص در فروردین ماه متوقف شد اما در روز پایانی فروردین نسبت به ابتدای این ماه شاخص  1789 واحد کمتر بود.

نمودار زیر رفتار شاخص بازار سرمایه را در فروردین ماه نشان می‌دهد:

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*