اخبار تصادفی

بورس در انتظار نقدینگی پارک شده در بانک‌ها

بورس تهران که طی چند روزی روند افزایشی پیدا کرده بود، نتوانست همچنان به مسیر صعودی خود ادامه دهد و مجدداً وارد فاز کاهشی شد. البته تعطیلات پایان هفته نیز در شدت گرفتن عرضه‌ها در دو، روز اول هفته‌ی جاری نیز بی تأثیر نبوده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از میزان، با این وجود شاخص کل بورس تهران در آغازین روز هفته با افزایش ناچیز و ۲۵ واحدی خود در کانال ۷۳ هزار و ۹۶۵ واحدی قرار گرفت که بیشترین تأثیر مثبت در شاخص کل از آن نماد همراه و بیشترین تأثیر منفی را حکشتی بر شاخص بر جای گذاشت.

این در حالی است که شاخص آیفکس نیز با ۱ واحد افزایش به رقم ۷۷۷ رسید. در این روز خودرویی‌ها و شیمیایی‌ها منفی بودند، نمادهای پالایشی تقریباً متعادل معامله شدند. اما در گروه فلزات اساسی اغلب نمادها در درصدهای مثبت به معاملات خود پایان دادند.

بر اساس اسن گزارش گروه خودرویی‌ها در برخی از روزها مثبت و در برخی روزها منفی معامله شدند. در گروه فلزات اساسی شرکت فولاد آلیاژی ایران در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را بر اساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹/۱۲/۹۴ مبلغ ۶۹ ریال اعلام نموده است.

به علاوه اغلب نمادهای پالایشی متعادل و روبه مثبت معامله شدند. در گروه بانکی معاملات کم رمقی به چشم می‌خورد اما این گروه چندی است که مورد حمایت سهامداران حقوقی قرار می‌گیرد.

همچنین شرکت صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس در گزارش اولین پیش بینی منتهی به ۶ / ۰۳ / ۳۱ ۹ خود سود هر سهم شرکت را مبلغ ۸۶۶ ریال اعلام نموده است که نسبت به سال مالی مشابه قبل با افزایش ۱۰ همراه بوده است.

گفتنی است در نهایت شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری هفته با افزایش حدود ۱۰۲ واحدی در کانال ۷۴ هزار و ۴۹ واحدی متوقف شد و به استقبال تعطیلات آخر هفته رفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*