اخبار تصادفی

بورس در پایین‌ترین سطح از ابتدای سال

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، بازار سرمایه که پس از برجام با اخبار مربوط به قراردادهای خارجی، لغو تحریم‌ها و خوش بینی ایجاد شده نسبت به آینده اقتصاد با رکود دوساله خود خداحافظی کرد، این روزها در انتظار عملیاتی شدن قراردادهای خارجی است تا باز هم بتواند رشد قابل توجه داشته باشد.
البته علاوه بر قراردادهای خارجی، افزایش قیمت جهانی نفت و فلزات نیز می‌تواند رشد بورس تهران را رقم بزتد ، اما پیش بینی‌ها حاکی از این است که این اتفاق در آینده نزدیک نخواهد افتاد.

بر اساس این گزارش، شاخص بورس تهران در اولین روز هفته گذشته نسبت به آخرین روز کاری هفته قبل از آن با ریزش ۶٠٠ واحدی کار خود را آغاز کرد و در پایان هفته نسبت به اولین روز هفته ١۴٠٠ واحد ریزش داشت و در پایان هفته وارد کانال ٧۵ هزار واحدی شد.
به گزارش اقتصاد آنلاین،در اخرین روز کاری بورس تهران در هفته ای که گذشت،  بازار بلافاصله پس از نامه مدیر عامل  ایران خودرو به سازمان بورس مبنی بر عدم امکان افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و تقاضا برای معافیت مالیاتی شاهد شکل گیری صف فروش برای نماد ایران خودرو و سایر نمادهایی که تحت تاثیر این نماد قرار دارند بود.
اما در نیمه معاملات شاهد جمع آوری صف فروش نماد ایران خودرو بودیم که این امر فشار فروش از سایر گروه‌ها را نیز از بین برد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*