اخبار تصادفی

بورس متعادل شد

بورس تهران که بعد از چندین روز افت متوالی در معاملات روز گذشته مثبت شد و افزایش بیش از ۹۰۰ واحدی را تجربه کرد، در معاملات امروز بعد از یک رشد کوتاه در ابتدای معاملات مسیر خود را تغییر داد و با معاملات متعادل و کم نوسانی مواجه شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، برپاشدن مجدد صف‌های فروش شرکتهای خودرویی و افت قیمت نماد این شرکتها در کل بازار سرمایه اثر گذاشت و موجب شکل گیری روند منفی در کل بورس شد به طوری که در بازار امروز شاخص بورس افت ۴ واحدی را تجربه کرد و در کانال ۷۸ هزار و ۴۳۰ واحد باقی ماند.

همچنین امروز شرکتهای ایران خودرو و سایپا بیشترین تاثیر را در افت بورس گذاشتند و همراه با بانک تجارت، نفت و گاز پارسیان، هلدینگ خلیج فارس، مپنا، نفت و گاز پارسیان، بانک صادرات و پارس خودرو موجب حرکت بورس در مسیر قرمز شدند.

در معاملات چهارمین روز تالار شیشه‌ای شرکت‌های توسعه معادن و فلزات، توسعه ملی، گل گهر و کنتورسازی از تقاضای محدود خرید برخوردار شدند و شرکتهای خودرویی همچون ایران خودرو، ایران خودرو دیزل، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، پارس خودرو و سایپا کفه عرضه را سنگین کردند.

به این ترتیب بورس تهران در معاملات امروز روند متعادلی در پیش گرفت و با وجود افت محدود شاخص‌ها با افزایش حجم و ارزش معاملات رو به رو شد به طوری که امروز بیش از یک میلیارد و ۷۷ میلیون سهم به ارزش ۴۷۵ میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به سطح ۳۳۸ هزار میلیارد تومان رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*