اخبار تصادفی

بورس کالا جلوی عرضه ذوب‌آهن را گرفت/اصلاح قیمت‌های گران

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شرکت بورس کالا درباره علت توقف سه هفته‌ای عرضه محصولات شرکت ذوب آهن اصفهان، گفت: قیمت پیشنهادی شرکت ذوب‌آهن بسیار بالا بود به همین خاطر جلوی عرضه را گرفتیم تا این شرکت قیمت‌‌ها را اصلاح و سپس عرضه کند.

بورس کالا جلوی عرضه ذوب‌آهن را گرفت/اصلاح قیمت‌های گران" src="http://ebours.ir/wp-content/uploads/2012/12/13901025000093_PhotoA.jpg" alt="خبرگزاری فارس: بورس کالا جلوی عرضه ذوب‌آهن را گرفت/اصلاح قیمت‌های گران" />

حسین پناهیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به دلایل توقف عرضه محصولات ذوب‌آهن در بورس کالا، اظهار داشت: بر اساس تغییر و تحولاتی که در بازار رخ داد شرکت ذوب‌آهن قیمت بالایی را پیشنهاد کرده بود که جلوی عرضه‌ محصولاتش را گرفتیم.

وی تأکید کرد: پس از آنکه شرکت ذوب‌آهن قیمت‌ها را اصلاح کرد، محصولاتش هفته گذشته «چهارشنبه» در بورس کالا عرضه شد.

پناهیان در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا شرکت ذوب‌آهن به خاطر تصمیم‌ سازمان حمایت عرضه‌‌ محصولاتش را متوقف کرد، گفت: هیچ ارتباطی به تصمیم این سازمان نداشت و تنها به این دلیل که در محاسبات قیمت جهانی و میزان واردات با قیمت پیشنهادی شرکت همخوانی نداشت، جلوی عرضه را گرفتیم.

وی افزود: ابتدا شرکت ذوب‌آهن قصد داشت تا ۲۲ هزار تن از محصولاتش عرضه کند که با فشارها این میزان را به ۴۴ هزار تن افزایش دادند و با دو درصد افزایش قیمت معامله انجام شد.

به گزارش فارس، شرکت ذوب آهن اصفهان چهارشنبه هفته گذشته در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران تا ۴۴ هزار تن انواع تیرآهن ۱۴ و ۱۶ را به نرخ پایه ۱۶ هزار و ۲۵۰ ریال در تالار عرضه کرد.

همچنین ۴۲ هزار و ۲۴۰ تن انواع تیرآهن ۱۴ و ۱۶ به صورت سلف با قیمت ۱۶ هزار و ۵۸۷ به فروش رسید که گفتنی است این معامله با ۸۹ هزار ۷۶۰ تن تقاضا مواجه بوده است.

محصولات عرضه شده شرکت ذوب‌آهن اصفهان به ارزش کل ۷۰۰ میلیارد و ۶۴۵ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال مورد معامله قرار گرفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*