اخبار تصادفی

بی سابقه ترین معامله اوراق مشارکت

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از بورس اوراق بهادار تهران ، امروز سه شنبه مورخ ۲۵ اسفند ۹۴، ۳۵ میلیون برگه از اوراق مشارکت شرکت ملی نفت ایران  با نماد «مپارس۷۱۲» به ارزش ۳۳۹۸۵ میلیارد ریال و تعداد ۱۵ میلیون برگه از اوراق مشارکت شرکت ملی نفت ایران با نماد «مغرب۹۷۱۲» به ارزش ۱۴۵۵۱ میلیارد ریال در بورس تهران عرضه  شد و با استقبال بازار همراه شد.

 بنابراین گزارش اوراق «مپارس۷۱۲» و «مغرب۹۷۱۲» با سر رسید ۳ ساله با نرخ سود علی الحساب ۲۱ درصد روزشمار است که سود آن هر ۳ ماه پرداخت می‌شود

گفتنی است، ضامن اوراق «مپارس۷۱۲» و «مغرب۹۷۱۲» صندوق بازنشستگی پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت و عامل پرداخت سود شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سهامی‌عام) معرفی شده است.

 براین اساس پرداخت پول به صورت یکجا و به قیمت اسمی‌نیست، بلکه  برمبنای قیمت کشف شده  در بازار  می‌باشد،  به نحوی که تسویه این اوراق به صورت پرداخت ۱۰ درصد ارزش معاملاتی  بر مبنای قیمت کشف شده در بازار در تاریخ (T+1)  و پرداخت ۹۰ درصد در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۵  خواهد بود.

در ضمن سرمایه گذارانی که در روز عرضه اوراق اقدام به خریداری می‌کنند سود علی الحساب ۲۱ درصدی اوراق مشارکتی نفتی «مپارس۷۱۲» و «مغرب۹۷۱۲» از تاریخ معامله به آنها تعلق خواهد گرفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*