اخبار تصادفی

تابلوی سبز معاملات آتی سکه

 طی هفته اخیر در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با ۱۵ هزار و ۲۲۹ قرارداد به معاملات تحویل آبان ماه اختصاص داشت تا ارزش این سررسید نیز به بیش از یک هزار میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال برسد. این در شرایطی است که سررسید شهریور ماه سال جاری با حجم ۲ هزار و ۵۹۴ قرارداد و به ارزش بیش ۲۶۶ میلیارد ریال در جایگاه دوم قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، همچنین قرارداد تحویل اردیبهشت امسال نیز با ۵۶۹ قرارداد به ارزش بیش ۵۷ میلیارد ریال در جایگاه سوم معاملات قرار گرفت. در پایان نیز رتبه آخر معاملات به قرارداد آتی سکه تحویل تیر با ۵۲۳ قرارداد به ارزش ۵۳ میلیارد ریال اختصاص یافت.

از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (چهارشنبه) نشان می‌دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف با افزایش روبه رو شد؛ به طوری که سکه تحویل اردیبهشت با قیمت یک میلیون و ۲۰ هزار تومان به فروش رسید که افزایش ۰/۸۳ درصدی را در این روز به ثبت رساند. قرارداد تحویل تیر نیز با قیمت یک میلیون و ۲۹ هزار تومان معامله شد و رشد ۱/۱۷درصدی را در این روز تجربه کرد. سکه تحویل شهریور سال آینده با قیمت یک میلیون و ۳۷ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با افزایش ۰/۷۷ درصدی نسبت به روز سه شنبه اخیر رو به رو شد. در آخر نیز سکه سررسید آبان ماه با رشد ۱/۰۹ درصدی با قیمت یک میلیون و ۵۳هزار تومان معامله شد.

از سویی سکه نقدی طی روز چهارشنبه گذشته، هزار تومان افزایش نرخ را تجربه کرد و به قیمت یک میلیون و ۱۹ هزار تومان رسید. همچنین بهای نیم سکه با یک هزار تومان رشد به ۵۳۶ هزار تومان رسید. ربع سکه و سکه گرمی‌نیز  به ترتیب با ۲۸۵ و ۱۹۵ هزار تومان به فروش رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*