اخبار تصادفی

تابلوی معاملات بورس سبزپوش شد

امروز -شنبه- بورس اوراق بهادار تهران اولین روز معاملات هفته را با رشد ۱۵۵ واحدی شروع کرد و شاخص کل خود را به کانال ۷۶ هزار و ۱۳۸ واحدی رساند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در هفته گذشته شاخص افت‌های نسبتا زیادی داشت به طوری که اکثر نمادها روند کاهشی داشتند و شاخص کل وارد کانال ۷۵ هزار واحدی شده بود، اما امروز با رشد ۱۵۵ واحدی شاخص بورس اوراق بهادار به فاز مثبت بازگشت و توانست تابلوی تالار بورس را سبز کند.

ولی الله سیف نیز که امروز در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت، شرکت کرده بود در بخشی از صحبت‌هایش به روند مثبت اجرایی شدن برجام اشاره کرده و گفته پس از لغو تحریم‌ها ایران در حال حاضر با کانال‌های بانکی بیشتری ارتباط دارد این سخنان رئیس بانک مرکزی که سابقا در اجلاس سالانه صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن گفته بود "اقدامات طرف مقابل در اجرای برجام، در برابر اقداماتی که ایران انجام داده کافی نیست" می‌تواند نشان دهنده شرایط مساعد تری برای این روزهای بورس و اقتصاد ایران باشد.

در معاملات امروز تالار شیشه ای مشارکت ملی نفت ایران، مشارکت شهرداری سبزوار و ایران خودرو جزو برترین تقاضا‌ها و شاهد صف خرید بودند و در مقابل نماد شرکت‌های ساپیا آذین، دارو سازی فارابی و رینگ سازی مشهد برترین عرضه‌ها را تشکیل دادند.

ارزش معاملات امروز ۱۵۰ میلیارد و ۳۷۹ میلیون تومان برآورد شد که این رقم ناشی دست به دست شدن ۶۲۲ میلیون و ۱۸۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش ۵۹ هزار نوبت معامله بود.

شاخص هم وزن نیز امروز با ۴۳ واحد افزایش به مقدار ۱۳ هزار و ۶۴۶ واحد رسید.

شرکت سیمان قائن، حق تقدم شرکت کارت اعتباری ایران کیش، تجارت الکترونیک پارسیان، سیمان سفید نی ریز و سرمایه‌گذاری بوعلی نمادهایی بودند که در معاملات امروز بازگشایی و همچنین در پایان معاملات نماد معاملاتی شرکتهای داروسازی زهراوی،رینگ سازی مشهد،الکتریک خودرو شرق جهت برگزاری مجمع عمومی‌عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، متوقف شدند.

همچنین در اولین روز از معاملات هفته هشتم تالار شیشه ای شاخص فرابورس نیز امروز با ۳ واحد افزایش به کمی‌بیشتر از ۷۹۷ واحد رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*