اخبار تصادفی

توضیحات عضو کمیسیون تلفیق در خصوص خبرسازی بعضی رسانه‌ها

عضو کمیسیون تلفیق در خصوص مصوبه صبح امروز –دوشنبه ۲۳ اردیبهشت- صحن علنی مجلس شورای اسلامی‌گفت:در جلسه علنی امروز مصوب شد که پالایشگاه‌های غیر دولتی‌موظف به واریز ۲۶ درصد از درآمد صادراتشان به‌ صندوق توسعه شدند و این مصوبه هیچ ارتباطی به گازی یا نفتی بودن پالایشگاه‌ها ندارد.

محمد قسیم عثمانی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص مصوبه صبح امروز –دوشنبه ۲۳ اردیبهشت- صحن علنی مجلس شورای اسلامی‌گفت:در جلسه علنی امروز مصوب شد که پالایشگاه‌های غیر دولتی‌موظف به واریز ۲۶ درصد از درآمد صادراتشان به‌ صندوق توسعه شدند.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی‌در ادامه این مطلب افزود: ابتدا در لایحه بودجه قید شده بود که “شرکتها و پالایشگاههای غیردولتی، مشمول مفاد جزء(۱) بند(ح) ماده(۸۴) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی‌ایران نمی‌شوند.” که این مورد با پیشنهاد آقای مهندس باهنر ، نایب رییس مجلس شورای اسلامی‌حذف شد بنابراین این پالایشگاه‌ها نیز موظف به واریز این ۲۶ درصد شدند.

عثمانی در خصوص مسائل مطرح شده پیرامون هم چنین تصریح کرد:حبابی در بازار بورس در خصوص شرکت پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها شکل گرفته بود که این حباب نادرست بود و انچه افت کرده در حقیقت قیمت‌های در خصوص این حباب بوده است.

وی ادامه داد:تمام پالایشگاه‌هایی که خوراک خود را از شرکت ملی نفت می‌گیرند باید این ۲۶ درصد را واریز کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هم چنین تاکید کرد:برخی از شرکت‌ها بر مبنای بشکه ای ۱۷ دلار و یا ۶۸ دلار خوراک خود را دریافت می‌کنند و برخی از شرکت‌ها بر اساس ۹۵ درصد قیمت فوب خوراک خود را می‌گیرند.

عثمانی تصریح کرد:اگر شرکتی بر اساس ۹۵ درصد قیمت فوب خوراک خود را بگیرد،دیگر نیازی نیست تا ۲۶ درصد را واریز کند اما اگر شرکتی پایین تر از این قیمت‌ها خوراک خود را بگیرد، باید ۲۶ درصد تعیین شده را به صندوق واریز کند.

وی هم چنین تصریح کرد:روز گذشته کمیسیون تلفیق جلسه ای نداشته است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تاکید کرد: خبرگزاری ایرنا در پی انتشار این مصوبه در خبرگزاری مجلس مدعی مسائلی شده است که نادرست است و صحت ندارد و رسانه‌ها باید ضمن دقت در انتشار اخبار از افراد حرفه ای تری  در خصوص انعکاس اخبار استفاده کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*