اخبار تصادفی

ثبت خرید و فروش بیش از ۳۳۸ میلیون اوراق بهادار در فرابورس

به گزارش  اقتصاد آنلاین، بازار فرابورس در ششمین روز تیرماه با مبادله ۳۳۸ میلیون و ۳۷۰ هزار ورقه بهادار در ۲۹ هزار و ۱۳۲ نوبت به ارزش ۷۳۶ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال به کار خود خاتمه داد.
امروز ذوب آهن اصفهان با معامله ۳۱ میلیون و ۲۶۰ هزار سهم به ارزش ۸۰ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات سهام را در بازار فرابورس به نام خود ثبت کرد. نماد شرکت‌های پالایش نفت تهران، بانک دی و سرمایه‌گذاری مسکن تهران هم پربیننده‌ترین نمادهای فرابورسی بودند.
آیفکس امروز با طی کردن روند صعودی به میزان ۳٫۲ واحد به عدد ۷۷۳٫۸ رسید و بیشترین تاثیر مثبت را سهام پتروشیمی‌مارون روی این شاخص داشت.
طبق این گزارش، شرکت‌ آس‌پ در کنار باغمیشه و کیمیای زنجان گستران بیشترین افزایش قیمت را داشتند و در سوی دیگر بازار، سهام زغال سنگ طبس، قند چهارمحال و صنایع نسوز توکا با بیشترین افت قیمت روبرو شد.
در عین حال در بازار اول ۵۲ میلیون و ۷۳۰ هزار ورقه بهادار به ارزش ۷۸ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال داد و ستد شد و بیشترین حجم معاملات سهام در نماد گوهران امید رخ داد.
همچنین، ۹۳ میلیون و ۱۴۰ هزار اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۲۲۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خرید و فروش شد و بالاترین افزایش قیمت در این بازار مربوط به ذوب آهن اصفهان بود.
در روز جاری، اوراق تسهیلات مسکن با افزایش قیمت مواجه شد به طوری که هر ورقه آن در محدوده ۸۵۸ تا ۸۷۹ هزار ریال مورد معامله قرار گرفت.
بیشترین حجم و ارزش معاملات ETF نیز به صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار سهم به ارزش ۳۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال اختصاص یافت.
در بازار اوراق با درآمد ثابت ۲۵۱ میلیارد ریال داد و ستد انجام شد و بیشترین حجم و ارزش مبادلات این بازار در اختیار اسناد خزانه اسلامی‌در نماد "اخزا۳" به ارزش ۱۱۵ میلیارد ریال بود. ارزش معاملات تمامی‌نمادهای اسناد خزانه اسلامی‌نیز در این بازار بیش از ۲۰۷ میلیارد ریال بود و بیششترین ارزش معاملات در نماد "اخزا۵" رقم خورد.
گفتنی است، در روز جاری شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد پس از ارائه اطلاعات واقعی بودیم و در پایان معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت پتروشیمی‌مارون جهت برگزاری مجامع عمومی‌عادی سالیانه و فوق‌العاده صاحبان سهام و ثبت معاملات توافقی نمادهای معاملاتی شرکت لیزینگ رازی، تابان نیرو سپاهان و سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان جهت برگزاری مجامع عمومی‌عادی سالیانه صاحبان سهام در روز چهارشنبه، متوقف شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*