اخبار تصادفی

جزئیات آخرین وضعیت توقف ۶ نماد بورسی

 اداره نظارت بر ناشران بورسی وضعیت نمادهای معاملاتی که بیش از ۷ روز متوقف هستند و نیز اقدامات صورت گرفته و در حال پیگیری برای بازگشایی آنها را برای اطلاع سهامداران و سرمایه‌گذاران اعلام کرد.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم؛ بر این اساس، نماد معاملاتی شرکتهای قند لرستان، پلی اکریل ایران، کاشی نیلو، پارس پامچال، آلومینیوم ایران و صنایع کاشی اصفهان نمادهای معاملاتی بورسی هستند که بیش از ۷ روز از توقف آنها می‌گذرد و دلایل طولانی شدن توقف آنها اعلام شده است.
این گزارش می‌افزاید: شرکت قند لرستان با نماد معاملاتی " قلرست" از سی ام خرداد امسال به دلیل عدم ارائه اطلاعات اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۳۱ تیر ۹۴ و وجود تعدیل با اهمیت در آن و نیز با توجه به ارسال اطلاعات اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۹۶ شرکت و وجود تعدیل با اهمیت در آن متوقف شده است که در صورت ارسال پیش‌بینی اصلاح شده درآمد هر سهم و رفع ابهام در این خصوص نماد معاملاتی سهم آماده بازگشایی خواهد بود.
شرکت کاشی نیلو نیز با نماد معاملاتی "کنیلو" از بیست و هشتم دیماه پارسال به دلیل صدور "عدم اظهار نظر" حسابرس نسبت به صورتهای مالی میان دوره ای ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور سال ۹۴ متوقف شده است که باتوجه به عدم اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت نسبت به صورتهای مالی میان تاریخ یاد شده ضروری است کلیه نکات مطرح شده توسط حسابرس در صورتهای مالی برطرف شده تا نظر مقبول یا مشروط نسبت به صورتهای مالی  گرفته شود.
افزون بر این؛ شرکت شیمیایی پارس پامچال با نماد معاملاتی "شپمچا" از سی ام دیماه سال گذشته به دلیل صدور "عدم اظهارنظر" حسابرس نسبت به صورت سود و زیان ۶ ماهه متوقف شده که ارایه گزارش حسابرسی مشروط و یا مطلوب در خصوص صورت سود و زیان شرط بازگشایی آن اعلام شده است.
شرکت پلی اکریل ایران نیز با نماد معاملاتی "شپلی" از سیزدهم اردیبهشت امسال به دلیل عدم برگزاری مجامع عمومی‌عادی سالیانه و فوق العاده متوقف شده است که در صورت ارائه اطلاعات و برنامه افزایش سرمایه بازگشایی خواهد بود.
همچنین شرکت آلومینیوم ایران با نماد معاملاتی "فایرا" از روز سوم آبان پارسال به دلیل اعلام شرکت مبنی بر تغییرات با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شده که ارائه دلایل تعدیل با اهمیت پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۹۴ شرط بازگشایی آن اعلام شده است.
شرکت صنایع کاشی اصفهان هم با نماد معاملاتی "کاصفا" از دیگر نمادهای متوقف بورس از دوم دیماه سال گذشته به دلیل عدم ثبت صورتجلسه مجمع عمومی‌عادی به طور فوق العاده سال ۹۲، عدم ارایه صورتهای مالی حسابرسی شده سالانه سال ۹۳، عدم برگزاری مجمع عمومی‌عادی سالیانه سال۹۳، عدم ارایه صورتهای مالی میان دوره ای و پیش‌بینی‌های سال ۹۴ و عدم ارایه پیش‌بینی درآمد هر سهم سال ۹۵ است که در خصوص دلایل ادامه توقف آن آمده است:
ارایه صورتهای مالی تلفیقی گروه و شرکت اصلی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۹۳(حسابرسی شده).
ارایه صورتهای مالی تلفیقی گروه و شرکت اصلی برای دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۴(حسابرسی شده).
اظهارنظر حسابرس نسبت به پیش بینی درآمد هر سهم تلفیقی گروه و شرکت اصلی بر اساس عملکرد واقعی دوره‌ای ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۴٫
ارایه صورتهای مالی میان دوره‌ای ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر سال ۹۴٫
ارایه پیش بینی درآمد هر سهم تلفیقی گروه و شرکت اصلی بر اساس عملکرد واقعی دوره‌ای ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ۹۴٫
ارایه اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۱۳۹۵ و اظهارنظر حسابرس نسبت به آن.
ارایه صورتهای مالی حسابرسی شده سالهای مالی ۹۲ و ۹۳ شرکت بازرگانی ارمغان کاشی- سهامی‌خاص(شرکت فرعی).
برگزاری مجمع عمومی‌عادی سالیانه سال مالی ۱۳۹۳ و ثبت صورتجلسه مجمع عمومی‌عادی سال مالی ۱۳۹۲٫
و انتخاب اعضای هیات مدیره با توجه به انقضای مدت ۲ ساله مسئولیت هیئت مدیره شرکت و سلب صلاحیت مدیر عامل و سه نفر از اعضای هیئت مدیره سابق شرکت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*