اخبار تصادفی

جزئیات فروش ۷۸درصد سهام سرمایه‌گذاری سپه اعلام شد

در گفت‌وگوی فارس با یک مسئول سرمایه‌گذاری عنوان شد
جزئیات فروش ۷۸درصد سهام سرمایه‌گذاری سپه اعلام شد

خبرگزاری فارس: مدیر سرمایه‌گذاری یک شرکت سرمایه‌گذاری جزئیات فروش۷۸ درصد سهام سرمایه‌گذاری سپه را اعلام کرد و از بررسی تعیین قیمت پایه و مذاکره با متقاضیان خبر داد.

سهام سرمایه‌گذاری سپه اعلام شد" src="http://ebours.ir/wp-content/uploads/2012/12/13901017145508_PhotoA.jpg" alt="خبرگزاری فارس: جزئیات فروش ۷۸درصد سهام سرمایه‌گذاری سپه اعلام شد" />

حمیدرضا بهزادی‌پور که از ماه پیش جانشین احمدعلی محصصی در سمت مدیر سرمایه‌گذاری و شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید شده، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس جزئیات فروش ۷۸ درصد سهام سرمایه‌گذاری سپه را اعلام کرد.

وی با اشاره به اطلاع‌رسانی انجام شده از طریق ارسال نامه به سازمان بورس اظهار داشت: این بلوک ۷۸٫۶۲ درصدی شامل بیش از ۱٫۸ میلیارد سهم سرمایه‌گذاری سپه است که ۷۳٫۷۵ درصد آن متعلق به سرمایه‌گذاری امید و ۳٫۱۴ و ۱٫۷۳ درصد مربوط به سرمایه‌گذاری مهر و توسعه گوهران امید است.

بهزادی پور ادامه داد: بررسی برای تعیین قیمت پایه هر سهم این بلوک درحال انجام است و طی سال جاری به صورت مزایده از طریق بورس واگذار خواهد شد.

وی گفت: این بلوک یکی دو مشتری دارد، اما در پی اعلام آن چند متقاضی دیگر اعلام آمادگی کرده‌اند.

این مقام مسئول در برابر این سئوال که منابع حاصل از فروش بلوک فوق صرف چه اموری خواهد شد و آیا افزایش سرمایه ۱۱۹ میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری سپه که درمجمع فوق العاده ۱۱ آذر مطرح خواهد شد، در واگذاری بلوکی آن لحاظ شده یا خیر توضیح داد: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده، وجوه حاصل از فروش بلوک کنترلی سرمایه‌گذاری صرف سرمایه‌گذاری جدید از جمله صنعت پتروشیمی‌خواهد شد.

بهزادی پور افزود: در این واگذاری افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری سپه هم لحاظ شده و تا قبل از نهایی شدن آن واگذاری بلوک فوق انجام خواهد شد و تاثیری ندارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*