اخبار تصادفی

جلسه معارفه لیزینگ واسپاری ملت

این شرکت در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرد و عمده فعالیت آن در بخش خودرو بوده و به قصد وصول مطالبات بانک ملت ( که چیزی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان بود ) از خودرو سازان که قادر به پرداخت نبودند، تاسیس شد و توانست در عملیات لیزینگ خودرو‌ها را لیز نموده و درآمدهای لازم را کسب نماید. شرکت واسپاری ملت در دی ماه سال ۱۳۹۴ با نماد ولملت در بورس اوراق بهادار ثبت شد و سرمایه فعلی آن ۸۰ میلیارد تومان می‌باشد. مجوز فعالیت شرکت در سال ۱۳۹۲ برای بار دوم از بانک مرکزی به مدت ۵ سال اخذ شد.
موضوع فعالیت شرکت خرید انواع کالا و اموال منقول و غیر منقول ( زیر نظر شورای پول و اعتبار و واگذاری آن به متقاضیان) و همچنین خرید و فروش اوراق بهادار و مدیریت نقدینگی می‌باشد لیزینگ واسپاری ملت در حال حاضر ۱۹ شعبه در سراسر کشور دارد و حوزه فعالیت آن فراتر از خودرو رفته و در حوزه لیزینگ عمومی‌نیز فعالیت‌های جدیدی شروع شده از جمله لیزینگ تجهیزات پزشکی، تجهیزات ساختمانی ، تجهیزات صنعتی، واگذاری دفاتر کار برای پزشکان، وکلا روان پزشکان و… و تمرکز بر این حوزه موجب رونق تولید خواهد شد. اخیرا بحث لیزینگ مسکن مطرح شده که شرکت منتظر است تا آیین نامه‌ها و دستور العمل‌های اجرایی آن ابلاغ شود و خوشبختانه لیزینگ‌ها نیز تحت شروطی مشمول این بخش نامه قرار گرفته اند.
شرکت قصد افزایش سرمایه از ۸۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیارد تومان به منظور اصلاح ساختار مالی را دارد.
سهم مطالبات سر رسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول از کل مانده تسهیلات اعطایی در سال ۹۴ برابر با ۳٫۹% است که در سال مالی قبلی ۷% بوده و مانده تسهیلات اعطایی در تمامی‌طبقه‌های مانده تسهیلات، با کاهش همراه بوده است.
با تغییر ساختار وصول مطالبات شرکت قادر بوده رشد قابل ملاحظه ای در وصول مطالبات تحقق بخشد به همین دلیل بودجه سال ۹۵ متکی بر وام نمی‌باشد. در پرداخت‌های حقوقی نیز در حال پیگیری بوده و از وکلای زبده در این امر استفاده می‌شود.
بر اساس درآمد خدمات لیزینگ در بین شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، با سهم بازار ۱۸٫۳% در جایگاه دوم ، پس از لیزینگ رایان سایپا قرار دارد. بر اساس رتبه بندی شرکت‌های برتر که توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام می‌شود، با رتبه ۳۸۳ در بین شرکت‌های لیزینگی در رتبه اول قرار دارد.
از لحاظ وضعیت مالی در سال ۹۴ شرکت با ۸۰ میلیارد تومان سرمایه، به ازای هر سهم ۱۱۳ ریال سود ساخته و پیش بینی می‌شود این عدد برای سال ۹۵ میزان ۱۹۰ ریال باشد.
شرکت در حال گسترش سیستم فروش خود می‌باشد. ۳۰ نماینده در شعب شرکت مستقر بوده اند که در حال تبدیل به ۲۰۰ نماینده می‌باشد.
شرکت چند قرارداد مهم و خوب در عرصه خودرو بسته است که آثار آن در یکی دو هفته آینده مشخص خواهد شد.
یکی از طرح‌های شرکت که هنوز اجرا نشده به صورتی ست که به زودی در قالب اعتبار به افراد یا سازمان‌ها داده می‌شود می‌توانند به صورت مجازی از سیستمی‌که طراحی خواهد شد، کالای مورد نظر را خریداری کرده و به صورت اقساطی آن را پرداخت نمایند.
نکته کلیدی که برای صنعت لیزینگ در دو سال آینده وجود دارد، کاهش نرخ بهره بانکی ست که منجر به افزایش حاشیه سود شرکت‌های لیزینگ شده و سطح فعالیت آنها را افزایش خواهد داد.
سوال و جواب:
•         در بحث خودروهای سبک و سنگین با کدام خودروساز‌ها کار می‌کنید؟
در بخش خودروی سنگین با تمامی‌تولید کنندگان داخلی، یا به صورت نمایندگی یا به عنوان شریک تجاری قرار داد داریم. در بخش خودرو‌های سبک نیز با تمام خودرو ساز‌ها از جمله سایپا، ایران خودرو، پارس خودرو، گروه بهمن، کرمان موتور در حال کار می‌باشیم و همین الان هم قرار داد داریم. در بخش خودروهای وارداتی نیز به صورت خاص هم با وارد کنندگان هم خود شرکت در حال فعالیت می‌باشد. درواقع یک سبد کامل از محصولات با نرخ‌های ویژه دارا می‌باشیم.
•         تعداد خودرو‌های لیز شده تان در سال ۹۴ چقدر بوده است؟ نرخ موثر لیزینگ شرکت چقدر است؟ میزان تخفیفی که در خرید خودرو گرفته می‌شود حدودا چقدر است؟
نزدیک ۴ هزار دستگاه بوده است. ۲۱% نرخی ست که بانک مرکزی اعلام نموده و فقط حدود ۳% هزینه‌های کارمزدی می‌باشد. تخفیف از خودرو سازهای مختلف متفاوت بوده و بین ۲٫۵% تا ۶% می‌باشد.
•         عملیات لیزینگ شرکت در سال ۹۲ به چه صورت بوده که عملکرد خوبی داشته است؟
سال ۹۲ سالی بوده که بخشی از انتقال دین بانک انجام شده بود. این انتقال همیشه انجام نمی‌شود. بیشتر، خودروسازها از بانک‌ها وام می‌گیرند و  قادر به پرداخت در سررسید معین شده نمی‌باشند .این انتقال در سال ۹۲ صورت گرفته و در قالب خودرو وارد شرکت شده و بدین طریق هم خودروسازها وام خود را تسویه کرده اند و هم شرکت فرایند کاری خود را توسعه داده و فروش خوبی داشته است. این اتفاق در سال ۹۳ و ۹۴ به دلیل مسائل موجود در کشور میسر نگردید و انتقال وام نیز صورت نگرفته به همین دلیل در این دو سال شاهد افت می‌باشیم. اما در سال ۹۵ مجددا این انتقال در حال شکل گیری ست چرا که بدهی خودروسازها دوباره افزایش پیدا کرده و طی مذاکراتی که شرکت دارد ، قصد دارد با تخفیف‌های ویژه بخشی از این بدهی را انتقال دهند.
•         با توجه به اینکه خودرو سازان برای فروش خود روند کاهشی برای سالهای پیش رو میبینند تاثیری بر لیزینگ ندارند؟
در بسیاری از بخش‌ها لیزینگ هنوز وارد نشده است. در صورتی که حتی اگر خودروی صفر کاهش پیدا کند، تولیدات جدیدی به زودی وارد بازار می‌شوند ( مثلا سایپا و ایران خودرو چند قرارداد جدید بسته اند) و اینها نیاز به پشتیبانی دارند و لیزینگ می‌تواند وارد این حوزه‌ها نیز شود. اما اگر در بخش خودرو صفر با کاهش همراه شویم نیز، طرح خودرو‌های دست دوم در کشور بکر است و به راحتی می‌توان وارد آن شویم.

 

تهیه و تدوین در مشاور سرمایه گذاری نوین
https://telegram.me/nibbroker

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*