اخبار تصادفی

جهش دوم پتروشیمی‌در راه است

زنگنه: ۴۰ میلیارد دلار پتروشیمی‌تولید می‌کنیم

وزیر نفت با اشاره به برنامه ریزی برای جهش دوم در توسعه صنعت پتروشیمی‌از افزایش ارزش تولید محصولات پتروشیمی‌و فرآورده‌های پلیمری ایران به ۴۰ میلیارد دلار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیژن نامدار زنگنه در جمع مدیران صنعت پتروشیمی‌در خصوص مهمترین برنامه‌های توسعه صنعت پتروشیمی‌در دولت تدبیر و امید، گفت: افزایش ارزش تولیدات و تکمیل زنجیره‌های ارزش تولید محصولات تکمیلی پتروشیمی‌و پلیمری از برنامه‌های اولویت دار در این بخش است.

وزیر نفت با اعلام اینکه پتروشیمی‌یکی از ارکان اصلی صنعت نفت ایران در زنجیره تولید است، تصریح کرد: با تکمیل زنجیره ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی‌علاوه بر کاهش خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده مضاعف اقتصادی، ثروت آفرینی، اشتغال آفرینی پایداری هم در سطح کشور شکل می‌گیرد.

این عضو کابینه دولت یازدهم با یادآوری اینکه در شرایط فعلی محصولات پتروشیمی‌ایران به کشورهای مختلفی همچون تایوان و چین صادر و در آن جا تبدیل به محصولات نهایی و مصرفی شده و دوباره به ایران بازمی‌گردد، اظهار داشت: از این رو ایران ظرفیت بالقوه و قابل توجه‌ای برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی‌در اختیار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که احداث مجتمع‌های پتروشیمی‌در نقاط مختلف کشور را زمینه ای برای توسعه و تقویت فرهنگ صنعتی شدن ایران است، افزود: در طول سال‌های ٧۵ تا ٨۵ جهش نخست در صنعت پتروشیمی‌به وقوع پیوست.

رئیس هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ادامه داد: با این جهش توسعه‌ای، ارزش تولیدات پتروشیمی‌ایران از یک میلیارد دلار در سال به نزدیک ٢٠ میلیارد دلار و در جهش دوم به ۴٠ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

زنگنه همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر بخشی از خوراک واحدهای پتروشیمی‌در خطوط گاز کشور به عنوان سوخت استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: باید این خوراک صرف تولید محصولات پتروشیمی‌با ارزش افزوده بیشتری شود.

عباس شعری مقدم مدیرعامل جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی‌اصلاح و منطقی سازی قیمت گاز پتروشیمی‌ها، مشارکت بخش خصوصی و تعریف راهکارهای جدید جذب منابع مالی، کاهش آثار تحریم، اصلاح ساختار شرکت ملی صنایع پتروشیمی‌و ممیزی شرکت‌ها را ۵ برنامه کلیدی خود برای توسعه پتروشیمی‌در دولت یازدهم اعلام کرده است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*