اخبار تصادفی

خارجی‌ها به سرمایه‌گذاری‌ کم راضی نمی‌شوند

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمد فطانت در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی بانک، بورس و بیمه اظهار کرد: برای سرمایه گذاری خارجی برنامه ریزی زیادی کرده ایم و این سرمایه گذاری بستگی به این دارد که چقدرمحصولات جدید را تا اخر سال عرصه کنیم.  وی ادامه داد:یکی از محدودیت‌ها به ویژه  در بخش صکوک این است که ما به اندازه کافی عرضه نداریم که بتواند جوابگوی سرمایه گذاران داخلی و خارجی باشد سرمایه گذاران خارجی از طریق کارگزاران علاقه مندی خود را به سرمایه گذاری در ایران نشان داده اند.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران گفت:در کشور‌های اروپایی وضعیت به سمتی رفته که نرخ سود سپرده‌ها منفی شده است در نتیجه آنها به دنبال این هستند که بازار‌های جدیدی را برای سرمایه گذاری پیدا کنند بازار ما به دلیل ثبات نسبی نرخ ارز یکی از هدف‌های سرمایه گذاران است اما این، نیاز به افزایش حجم بازار دارد.
فطانت فاز دیگر سرمایه گذاری خارجی را عرضه صکوک دولتی در خارج از کشور اعلام و اظهار کرد:احتمال دارد در این زمینهبا موانع قانونی مواجه شویم چون برای عرضه شدن صکوک دولتی به ارز صراحت قانونی نداریم.
وی تصریح کرد: در صورتی که مجلس و دولت تشخیص دهند که تامین مالی از بازار‌های بین المللی با توجه به سیاست‌های پولی و مالی مناسب است این کار  را خواهیم کرد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تهران  با اشاره به اینکه اوراق باید به ارز باشد، گفت:امیدوارم که موانع این موضوع برطرف شود. فطانت تاکید کرد:سیاست گذار این موضوع ما نیستیم پس نمی‌توانیم قولی بدهیم ولی کاری که بازار سرمایه باید انجام دهد کامل شده است

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*