اخبار تصادفی

دلایل رونق بورس در زمستان پارسال

علیرضا آریا در پاسخ به این که آیا واکنش سریع معامله گران به خبرهای مثبت و منفی، موضوعی عادی و مفید برای بازار سهام است یا نه گفت: یکی از مولفه‌ها و نیز نقطه تمایز بورس نسبت به سایر بازارها آگاهی زودتر از خبرها و نیز واکنش سریع به اخبار است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که در سایر بورسهای دنیا نیز واکنش‌ها نسبت به خبرها سریع است افزود: این موضوع امری طبیعی و در ذات بازار سرمایه است که البته تبدیل شدن این واکنش به خبرها در صورتی که منجر به هیجان در بورس شود برای بازار می‌تواند خطرناک باشد.
وی در خصوص وضعیت بازار سرمایه در سال ۹۵ نیز اذعان داشت: خوشبختانه با رسیدن به توافق در مذاکرات هسته ای، رفته رفته جو مثبتی در ماههای پایانی سال گذشته در بورس بوجود آمد که البته رسیدن قیمت سهام شرکتها به سطح پایین و نیز رکود حاکم بر سایر بازارها از جمله دلایلی است که موجب ورود نقدینگی جدید به بورس و رشد قیمت سهام شده است.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص دلایل رشد سهام شرکتهای مختلف از جمله خودرویی‌ها در ماههای پایانی پارسال تصریح کرد: انتشار خبرهایی مبنی بر افزایش سرمایه خودرویی‌ها و نیز انعقاد قرارداد با شرکت‌های خارجی از جمله این دلایل هستند.
وی افزود: در حال حاضر شرکتهای خودرویی با مشکلاتی همچون کمبود نقدینگی و دستگاه‌های فرسوده روبه‌رو‌ هستند که البته امید می‌رود با اجرایی شدن برجام و نیز نظر ویژه تصمیم گیران اقتصادی به شعار امسال بتوان شاهد بهبود شرایط این شرکتها در میان مدت بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*