اخبار تصادفی

دلیل عدم عرضه بلوک ایران‌ترانسفو/ عرضه بلوک پالایشگاه بندرعباس قطعی است

معاون بورس در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد
دلیل عدم عرضه بلوک ایران‌ترانسفو/ عرضه بلوک پالایشگاه بندرعباس قطعی است

خبرگزاری فارس: معاون عملیات شرکت بورس دلیل عدم عرضه بلوک ۳۲ درصدی ایران ترانسفو را حکم دادگاه اعلام کرد و از قطعی بودن عرضه بلوک ۱۷ درصدی پالایشگاه بندرعباس در دوشنبه هفته جاری خبر داد.

علی صحرایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس،در برابر این سئوال که دلیل عدم عرضه بلوک ۳۲ درصدی ایران ترانسفو که طبق اعلام قبلی قرار بود فردا یکشنبه انجام شود چه بود؟ توضیح داد:سازمان خصوصی سازی درحالی آماده واگذاری این بلوک بود که هفته گذشته نامه ای از شعبه ۱۹ دادگاه شهید بهشتی مبنی بر توقف این عرضه دریافت شد.

وی ادامه داد: در این نامه به معامله قبلی سهام ایران ترانسفو توسط شرکتی به نام سینا فرایند نیرو و پیگیری‌های حقوقی این شرکت اشاره و اعلام شده با توجه به ادامه بررسی‌ها فعلا” عرضه بلوک ۳۲ درصدی ایران ترانسفو متوقف شود.

به گزارش فارس،سازمان خصوصی سازی در حالی آماده عرضه بیش از ۴۹۰ میلیون و۶۶۸ هزارسهم ایران ترانسفو(معادل ۳۲٫۷۱ درصد) به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه به شرطی که از ۳۶۰ تومان کمتر نباشد، به صورت ۳۰ درصد نقد و باقی اقساط بود که بیش از ۲۸ درصد این بلوک شامل سهام در وثیقه سازمان خصوصی سازی و مربوطه به خریدار قبلی است.

صحرایی در رابطه با وضعیت عرضه بلوک ۱۷ درصدی پالایشگاه بندرعباس هم گفت: عرضه این بلوک در دوشنبه جاری قطعی است و طی آن ۲ میلیارد و ۳۴۶ میلیون سهم به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه به اضافه ۲۰ درصد بشرطی که از ۲ هزار و ۵۲۹ ریال کمتر نباشد ، عرضه می‌شود. این بلوک بابت رد دیون دولت به بانک ملت و سازمان تامین اجتماعی و به صورت ۳۰ درصد نقد و باقی اقساط سه ساله با مهلت پرداخت وجه نقد ۳۰ روزه عرضه می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*