اخبار تصادفی

ذوب آهن اولین تولید کننده ریل خاورمیانه می شود

در سالی که  توسط مقام معظم رهبری با عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نامگذاری شده است ، بزرگترین تفاهنامه صنعت ریل کشور برای تولید این کالای استرات‍‍ژیک توسط  ذوب آهن اصفهان با حضور وزاری صنعت ، معدن ،‌تجارت و راه و شهرسازی ،‌مهندس علی اکبر آقایی رئیس کمیسیون عمران مجلس ؛ مهندس مجید منصوری عضو کمسیون صنایع و جمعی از مسئولین وزارتخانه‌های مذکور در دهم اردیبهشت ماه فیمابین دکتر اردشیر  سعد محمدی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ،  مهندس صاحب محمدی معاون وزیر راه وشهر سازی و مدیرعامل راه آهن  ودکتر جبل عاملی رییس دانشگاه علم وصنعت  امضاء‌ شد .

این تفاهنامه سه جانبه که در آن ذوب آهن اصفهان ،‌ راه آهن جمهوری اسلامی و دانشگاه علم و صنعت  مشارکت دارند و ‌ذوب آهن اصفهان را به اولین تولید کننده ریل در خاورمیانه بدل می سازد در راستای حمایت از صنایع داخلی کشور واستفاده هرچه بهتر از ظرفیت‌های مهندسی داخلی  در سومین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های اخیر صنعت ریلی کشور در دانشگاه علم و صنعت ،‌دانشکده راه آهن امضا شد .

این موفقیت صنعتی که امکان تولید ریل را برای اولین بار در عمر ۴۵ ساله ذوب آهن فراهم می کند ، براساس مصوبه هیات وزیران در سفر ریاست جمهوری به اصفهان در ۴ اردیبهشت ماه شکل گرفت . بدین ترتیب  ذوب آهن اصفهان متعهد گردید با احداث کارخانه خط نورد جهت تولید ریل نسبت به تامین ۲۵۰هزار تن ریل  در سال مطابق استاندارد UIC60‌ اقدام کند .
این گزارش حاکی است براساس سندچشم انداز توسعه ایران می بایستی طول خطوط ریلی کشور به ۲۵ هزار کیلومتر افزایش یابد و جهت تحقق هدف مذکور لازم است سالیانه حدود هزار کیلومتر راه آهن در کشور احداث گردد .
همچنین به منظور نگهداری شبکه ریلی موجود نیاز به حدود ۱۵۰ هزار تن ریل می باشد که با توجه به موارد مذکور این تفاهنامه جهت راه اندازی یک یا دو خط تولید ریل با استاندارد روزجهان UIC60  منعقد شد . در ضمن وزارت راه وشهرسازی نیز متعهد گردید با رعایت قوانین مربوطه ریل مورد نیاز کشور را جهت پروژه‌های خود از کارخانجات داخلی (‌ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولید کننده  ریل خاورمیانه )‌تامین کند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*