اخبار تصادفی

راه اندازی خط تولید جامدات و افزایش تولید در”دالبر”

به گزارش اقتصادآنلاین،دکتر فرهت در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: خط تولید جامدات از ابتدای فعالیت شرکت دایر بوده و در سال ۱۳۶۰ به بهره برداری رسیده است. طی سال‌های اخیر به دلیل فرسودگی ساختمان و تأسیسات صنعتی و تأمین نشدن الزامات مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت خانه مذکور ضمن تعیین مهلت، صدور و تمدید پروانه محصولات را منوط به بازسازی خط تولید جامدات نمود.
وی افزود: در همین راستا، شرکت احداث خط تولید جدید جامدات را در دستور کار قرارداد تا ضمن تأمین نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با رعایت الزامات استانداردهای کیفی بین المللی، زمینه همکاری با شرکت‌های معتبر خارجی نیز فراهم شود.
این مقام مسئول تأکید کرد: جهت انجام بررسی‌های فنی، مالی و اقتصادی طرح، کمیته ای متشکل از مدیران ذیربط در شرکت تشکیل گردید و صدها نفر ساعت وقت این کمیته صرف بررسی جنبه‌های مختلف پروژه شد به نحوی که الزامات و مشخصات تعیین شده توسط کمیته دارای حداقل تغییرات طی دوره اجرا بود. همچنین به منظور حصول اطمینان از طراحی درست سیستم تهویه ، از خدمات مشاور معتبر خارجی (آلمانی) استفاده  شد.
مدیرعامل شرکت البرز دارو در خصوص جزییات و طراحی فنی و امکانات این خط تولید اظهار داشت: مساحت پروژه در مجموع  3250متر مربع شامل ۲۰۵۰ متر مربع کلین روم و ۱۲۰۰ متر مربع مکانیکال روم است که کلیه مراحل و زیر مجموعه‌های آن شامل خرید ماشین آلات، تأسیسات صنعتی، احداث فضاهای تولید، نصب و راه اندازی سیستم تهویه (هواسازها، چیلر و برج خنک کننده، کانال کشی و اقلام کنترلی الکترونیکی( و احداث سایر تأسیسات شامل لوپ آب مصرفی، برق، هوای فشرده و بخار، در کمتر از یکسال و نیم، با صرف هزینه ای معادل ۱۴۰ هزار میلیون ریال اجرا شده و هم اکنون در حال بهره برداری است.
فرهت در خاتمه سخنان خود گفت: با بهره برداری از این پروژه، ظرفیت تولید جامدات در شرکت در یک شیفت کاری از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون عدد قرص به دو میلیارد عدد قرص افزایش یافته است. پروژه مذکور از نظر تأمین کلاس کیفی و کیفیت مصالح، تجهیزات و ماشین آلات استفاده شده در آن بهترین خط تولید جامدات در ایران است. 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*