اخبار تصادفی

رشد حجم معامله پلیمرها در بورس کالا

حجم معامله پلیمرها در بورس کالا در هفته گذشته با چهار درصد معادل ۱۹۷۸ تن رشد رو‌به‌رو شد که در نهایت توانست این حجم را به رقمی‌نزدیک به ۴۹ هزار و ۴۵۱ تن افزایش دهد. در همین زمان ( به استثنا معاملات سلف – مچینگ و نقدی – مچینگ) حجم عرضه ۴۱ درصد کاهش داشته ولی حجم تقاضا با ۱۵۹ درصد مواجه شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از اقتصاد، این وضعیت نشان می‌دهد که هنوز بازار برای جذب عرضه‌ها پتانسیل بسیاری داشته و در صورت افزایش بیشتر حجم عرضه‌ها شاید معاملات بهتری نیز به ثبت برسد. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که هم اکنون پنج هفته پیاپی حجم معامله پلیمرها در بورس کالا در رقمی‌بالاتر از ۴۰ هزار تن نوسان می‌کند که نشان‌دهنده رونق نسبی در این بازار به شمار آمده و از وضعیت مطلوب معاملات در بورس کالا برای این گروه کالایی حکایت می‌کند.

در بازار محصولات شیمیایی نیز با وجود عقب نشینی ۱٫۷‌درصدی حجم عرضه‌ها، شاهد کاهش ۱۶‌درصدی حجم تقاضا بودیم که در نهایت باعث شد تا حجم معامله محصولات شیمیایی در بورس کالا با ۱۷ درصد کاهش رو‌به‌رو شود. این عقب‌نشینی در حالی به ثبت می‌رسد که بازار از یک سو با توجه به نزدیک بودن به زمان اعلام قیمت‌های پایه جدید در هفته پیش رو برای ثبت خرید مردد بوده و از سوی دیگر با توجه به عرضه‌های گسترده سلف، شاهد کاهش جذابیت خرید هستیم.

در هر حال باید به این نکته اشاره کرد که وضعیت کلی معاملاتی در بازار محصولات شیمیایی هنوز شرایط نسبتاً مطلوبی داشته و حجم معاملات بالای آن نیز نشان‌دهنده این نکته خواهد بود.

با توجه به انتظار برای اعلام قیمت‌های پایه جدید در هفته پیش رو و همچنین فرارسیدن شب‌های احیا چشم‌انداز مبهمی‌پیش روی بازار قرار دارد هرچند که احتمال افزایش حجم معاملات در بورس کالا و کاهش داد و ستدها در بازار آزاد اهمییت بیشتری دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*