اخبار تصادفی

رشد لاک پشتی بورس در اولین روز هفته

بورس اوراق بهادار پس از چند روز افت و خیز در هفته گذشته امروز توانست دوباره به روند مثبت خود ادامه دهد و شاخص کل را با ۱۲٫۶۸ درصد افزایش به رقم ۷۸ هزار و ۲۷۱ واحد برساند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بیشترین تاثیر مثبت را امروز نماد شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، سایپا و توسعه معادن و فلزات داشتند.

علاوه بر این بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل نماد شرکت‌های گروه مدیریت و سرمایه گذاری امید، سرمایه گذاری گروه توسعه بانک ملی و بانک ملت داشتند.

بیشترین تقاضا را نمادهایی همچون مشارکت شهرداری سبزوار، سایپا و توسعه معادن روی ایران داشتند در مقابل نماد‌های کنتورسازی ایران، کارخانه تولیدی شهید قندی و مشارکت سایپا بیشترن عرضه را در معاملات امروز به خود اختصاص دادند.

شاخص فرابورس نیز امروز با ۱٫۷ واحد افزایش در کانال ۷۹ هزار واحدی به حرکت خود ادامه داد.

بورسی که تا دیروز منتظر اخبار خوش بود شاید امروز با شنیدن صحبت‌های جان کری وزیر امور خارجه آمریکا درباره لغو تحریم‌های بانکی، به خود در جهت مثبت تکانی داد و از روند اصلاحی منفی دست کشید تا بتواند دوباره روی خوش خود را به سرمایه‌گذاران نشان دهد.

جان کری به تازگی در دیدار با محمد جواد ظریف تاکید کرده است که آمریکا مانع معاملات مالی و اقتصادی بانک‌های جهانی با ایران که پس از رفع تحریم‌های هسته‌ای مجاز شده است، نخواهد شد. این خبر هرچند که چندان عجیب نیست و صحبت‌هایی جز این از طرف آمریکایی انتظار نمی‌رفت، اما می‌تواند عطش شنیدن خبر خوب را برای سرمایه گذاران بورسی ایران تا حدودی کاهش دهد و مانع خروج سرمایه از این بازار شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*