اخبار تصادفی

رشد ۸۵درصدی صدور کد سهامداران خارجی

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از سمات؛ محمدرضا محسنی با بیان اینکه در سال ۹۳ تعداد ۱۲۱ کد سهامدار خارجی در بازار سرمایه صادر شد افزود: این شرکت تعداد ۲۲۵ کد سهامدار خارجی در سال ۹۴ صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، شاهد رشد ۸۵ درصدی صدور کد برای سرمایه گذاران خارجی هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در آخرین ماه سال گذشته نیز تعداد ۲۵ کد سهامدار خارجی جدید در بازار سرمایه صادر شد تا مجموع کد سهامداران خارجی به ۵۶۰ کد برسد.
مدیر عامل سمات گفت: ۱۴ سهامدار حقیقی از کشورهای آلمان، هلند، کانادا، ترکیه، امارات، چین، هند، پاکستان، زیمباوه و افغانستان (۵ نفر) ماه گذشته با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کد معاملاتی فعالیت خود را در بازار سرمایه ایران دریافت کردند.
وی اظهار داشت: ۱۱ سرمایه گذار حقوقی خارجی نیز اسفندماه گذشته کد سهامداری خود را از شرکت سپرده گذاری مرکزی اخذ کردند تا تعداد سرمایه گذاران حقوقی خارجی فعال در بازار سرمایه ایران به عدد ۶۶ برسد.
محسنی درمورد معاملات سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه گفت: تحرک این سرمایه گذاران همچنان بعد از اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) بالاست به طوری که ارزش خرید آنها در ماه گذشته به رقم ۳۳۱ میلیارد ریال رسید.
گفتنی است؛ درحال حاضر سرمایه گذارانی از آمریکا، انگلیس، روسیه، آلمان، سوییس، سوئد، ازبکستان، چین، هلند، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، ژاپن، قبرس، ایتالیا، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، هنگ کنگ، قطر، زیمباوه، عراق، پاکستان، سوریه، لوکزامبورگ، کویت، نیوزیلند، مالزی و افغانستان فعال هستند و در این فهرست نام ۳۳ سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج از کشور نیز دیده می‌شود.
همچنین چندی پیش مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از صدور ۸۴۴ هزار کد سهامداری جدید در سال ۹۴ خبر داده و گفت بر این اساس تعداد کدهای سهامداران این بازار به رقم ۸ میلیون و ۸۴۱ هزار کد رسیده است.
همچنین در حال حاضر بیش از ۴ میلیون و ۵۰۶ هزار مرد و ۲ میلیون و ۸۰ هزار زن در بازار سرمایه کد سهامداری دریافت کرده اند، ضمن اینکه بیش از ۳۶ هزار کد حقوقی و ۵۶۰ کد سهامدار خارجی نیز صادر شده است و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ کد دستکم یک تا ۱۰ خرید،  21 هزار و ۹۶۷ کد بین ۱۱ تا ۲۰ خرید و ۲۹ هزار و ۸۹۲ کد بیش از ۲۰ خرید را در اسفندماه گذشته انجام دادند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*