اخبار تصادفی

رنگ طلا بر چهره تالار نقره‌ای

 از سوی دیگر به گفته کارشناسان، بازار وکیوم باتوم و قیر شرایط آرامی‌دارد و به همین دلیل معاملات این کالاها نیز بدون رقابت خریداران در هفته قبل به پایان رسید. از روز دوشنبه تا پایان هفته نیز محصولات پتروشیمی‌و جو دامی‌با رونق نسبی همراه بود.

 آرامش در بازار قیر
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل ، در نخستین روز از معاملات هفته گذشته، معاملات وکیوم باتوم پالایش نفت تبریز و تهران با قیمت پایه انجام شد. وکیوم باتوم پالایش نفت تبریز به میزان ۱۲هزارتن عرضه و ۱۵۱۳۰ تن تقاضا داشت و در نهایت با قیمت پایه ۴۸۰تومان مورد معامله قرار گرفت.

همچنین وکیوم باتوم پالایش نفت تهران هم با حجم ۷هزارتن عرضه و ۷۶۲۰ تن تقاضا داشت، این کالا هم با قیمت پایه۴۸۰ تومان توسط کارگزاران خریداری شد. معاملات قیر نفت پاسارگاد تهران، شیراز، تبریز و بندرعباس نیز با تقاضایی کمتر از عرضه و با قیمت پایه انجام شد.

در همین حال گوگرد گرانوله پالایش نفت تبریز هم به میزان ۳۰۰ تن عرضه و ۳۵۰ تن تقاضا داشت و در نهایت با قیمت پایه ۲۴۳تومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین لوب‌کات سنگین پالایش نفت ترهان هم که به میزان ۷هزارتن عرضه داشت، به همین میزان نیز تقاضا برای این کالا ثبت شد و نهایتا این کالا با قیمت ۷۵۵تومان توسط خریداران مورد معامله قرار گرفت.

در این روز همچنین تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران شاهد عرضه معاملات جو دامی‌۵ استان کشور بود. در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی‌نیز ۷هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت تهران و ۱۲هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت تبریز معامله شد. دومین روز معاملات نیز با عرضه ۲۲هزار و ۷۰۰ تن انواع مس سه شرکت تولید‌کننده همراه بود. همچنین یک هزار تن مس مفتول، یک هزار و ۵۰۰ تن مس کاتد، ۲۰هزار تن مس کم عیار، ۱۲تن کنسانتره فلزات گرانبها و ۱۲۰تن سولفور مولیبدن شرکت ملی صنایع مس ایران، ۱۰۰تن مس مفتول شرکت صنایع تولیدی دنیای مس کاشان، ۱۰۰تن مس مفتول شرکت گیل‌راد شمال در این تالار عرضه شد.

بر اساس این گزارش، ۲۰۰تن کک متالورژی شرکت کک‌سازی زرند، ۲۰۰تن شمش هزار پوندی ۹۹٫۸ شرکت ایرالکو و ۲۰کیلوگرم شمش طلای معدن زرشوران نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه شد. تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد عرضه ۸۲هزار و ۲۸۲تن جو دامی‌در قالب طرح قیمت تضمینی، ۱۶۰تن روغن سرخ کردنی، ۶۶۰ تن روغن سویا، ۳۰۰ تن شکر سفید، ۱۰۰ تن برنج هندوستان، ۲هزار تن کنجاله سویا و ۵۰۰ تن کنجاله کلزا بود.

 رونق محصولات پتروشیمی‌و جو
روز دوشنبه نیز تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران شاهد عرضه ۸۹هزار و ۷۱۲ تن جو دامی‌۹ استان کشور بود. طی این روز و تالار مذکور استان‌های مرکزی، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان و فارس محصول جو خود را در قالب طرح قیمت تضمینی روی تابلوی عرضه برد.

در این روز ۲هزار تن کنجاله سویا و ۵۰۰ تن کنجاله کلزا شرکت فرآوری سبوس کندوج، ۶۶۰ تن روغن سویا و ۱۶۰تن روغن سرخ کردنی شرکت کشت و صنعت آرین طعم خزر و ۴۰۰تن شکر سفید کارخانه‌های قند امیرکبیر، فیروزکوه، میبد، دعبل، دهخدا، فارابی و برنج هندوستان نیز عرضه شد. از سوی دیگر ۵هزار و ۷۱۱ تن مواد پلیمری، ۳۰هزار و ۳۰۰ تن قیر، ۱۰۰ تن گوگرد کلوخه و ۱۲ هزار تن وکیوم باتوم در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی‌روی میز عرضه رفت. تالار محصولات صنعتی و معدنی هم عرضه ۴۰۰ تن شمش هزار پوندی ۹۹٫۸ و ۴۰۰ تن بیلت شرکت ایرالکو و ۱۰ کیلوگرم شمش طلای معدن موته را تجربه کرد.

۲۳ تیرماه نیز تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی‌بورس کالای ایران شاهد عرضه ۳۲هزار و ۵۹ تن مواد پلیمری ۱۷ شرکت پتروشیمی‌بود. شایان ذکر است ۳۳هزار و ۹۰۰ تن قیر، ۳هزار تن گوگردگرانوله، یک هزار تن لوب کات و ۱۰۰ تن بنزن نیز در این تالار عرضه شد. تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز عرضه ۵ هزار تن وکیوم باتوم، ۵۱ هزار و ۲۵۰ تن قیر و ۲۰۰ تن عایق رطوبتی را تجربه کرد.

طبق این گزارش، ۱۵هزار تن شمش بلوم شرکت فولاد خوزستان، ۷۰۰ تن شمش هزار پوندی ۹۹٫۸ و یک هزار تن بیلت شرکت ایرالکو، ۱۰۰ تن شمش روی شرکت ذوب روی‌تال و ۱۴ کیلوگرم شمش طلای شرکت استحصال مواد معدنی تخت سلیمان در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه شد. همچنین تالار محصولات کشاورزی عرضه ۷۹هزار و ۹۲ تن جو دامی‌استان‌های فارس، مرکزی، همدان، خراسان رضوی، کرمانشاه، قم، سمنان، اصفهان، البرز، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، ایلام و خوزستان در قالب طرح قیمت تضمینی را تجربه کرد.

در آخرین روز معاملات، تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران شاهد عرضه ۵۲هزار و ۳۳۹ تن جو دامی‌در قالب طرح قیمت تضمینی بود. طی این روز و در تالار مذکور ۹هزار تن شکر سفید کارخانه‌های قند امیرکبیر، دعبل، کشت و صنعت فارابی، کشت و صنعت دهخدا، فیروزکوه، نقش جهان و کشت و صنعت کارون نیز به صورت سلف در تالار محصولات کشاورزی عرضه شد.

این گزارش حاکی است ۱۱هزار و ۶۵۰ تن عایق رطوبتی، قیر و گوگرد در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد.

 تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در روز چهارشنبه شاهد عرضه یک هزار و ۲۱۰تن میلگرد شرکت صدر فولاد، ۱۱۰ تن سبد میلگرد فولاد آذربایجان، یک هزار تن بیلت و ۲۰۰ تن شمش شرکت ایرالکو و ۱۵ کیلوگرم شمش طلای معدن موته بود. از سوی دیگر تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی‌نیز عرضه ۲۸هزار و ۹۰۰ تن قیر، ۳۲هزار و ۱۰۰ تن وکیوم باتوم، ۲۰هزار و ۴۱۱ تن مواد شیمیایی، ۱۰هزار و ۵۰۰ تن لوب کات را تجربه کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*