اخبار تصادفی

روزهای خوش بورس دوام نیاورد

 شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در ابتدای معاملات امروز چهارشنبه روند افزایشی پیدا کرده است و تا رقم ۷۴ هزار و ۲۸۳ واحد بالا رفت. اما در ادامه وارد فاز کاهشی شد و از کانال ۷۴ هزار واحدی هم پایین رفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، نماگر تالار شیشه‌ای  امروز نسبت به روز گذشته ۲۲۵ واحد کاهش یافت و به مقدار ۷۳ هزار و ۹۶۵ واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با ۳۰ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۳ هزار و ۷۴۴ واحد رسید. کاهش ۲۲۵ واحدی شاخص امروز در حالی به وقوع پیوست که در شش روز کاری گذشته جو روانی ناشی از کاهش سود سپرده‌های بانکی و قراردادهای ایران با بوئینگ و پژو سیتروئن، باعث شده بود  دماسنج بازار روند افزایشی داشته باشد.

نماد شرکت‌های سایپا، نفت و گاز تامین (تاپیکو)، بانک صادرات ایران و سرمایه‌گذاری آتی دماوند از جمله نمادهایی بودند که سعی کردند شاخص بورس امروز را بالا بکشند، اما در طرف مقابل گسترش نفت و گاز پارسیان، پالایشگاه نفت بندرعباس، چادرملو و پالایشگاه نفت اصفهان بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص بورس اوراق بهادار امروز داشتند.

بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز مربوط به نماد شرکت‌های نیروی محرکه، توسعه معادن روی ایران و صنایع جوشکاری یزد بود. از طرف مقابل نماد شرکت‌های سخت‌آژند، مس شهید باهنر و سرمایه‌گذاری اعتبار ایران بیشترین کاهش قیمت را از خود نشان دادند.

در آخرین روز کاری این هفته ارزش کل معاملات بورس اوراق بهادار تهران به ۲۷۴ میلیارد و ۵۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۴۵۱ میلیون سهم و اوراق قابل معامله در بیش از ۹۰ هزار معامله بود.

نماد معاملاتی شرکت‌های زغال سنگ نگین طبس، نفت سپاهان، صنعتی نیرو محرکه، کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ در معاملات امروز بازگشایی شده‌اند وهمچنین نماد معاملاتی شرکت‌های ایرکاپارت صنعت متوقف شدند.

شاخص آیفکس نیز امروز با ۳٫۶ واحد کاهش به رقم ۷۷۵٫۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران امروز به ۶۶۲ میلیارد و ۳۰۹ میلیون ریال رسید که این مبلغ ناشی از دست به دست شدن ۳۲۶ میلیون و ۴۶۷ هزار سهم اوراق قابل معامله در ۲۳ هزار و ۲۶۲ نوبت دادوستد بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*