اخبار تصادفی

روند ادامه دار افت و خیز شاخص

به گزارش اقتصاد آنلاین، شاخص بازار سرمایه که اولین روز هفته جاری را با ریزش ۳۳۳ واحدی نسبت به آخرین روز کاری هفته پیش از آن آغاز کرد.
در اولین روز هفته جاری نگرانی از پیامدهای آتش سوزی در پتروشیمی‌بوعلی بر وضعیت گروه پتروشیمی‌و به ویژه هلدینگ پتروشیمی‌خلیج فارس باعث شد که نماد این شرکت در تابلوی معاملات افت کرده و شاخص کل را کاهش دهد.
در معاملات روز یکشنبه روند نزولی شاخص متوقف شد و شاهد رشد اندک شاخص بودیم، در این روز  782میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۲۱۶میلیارد تومان در ۵۸ هزار نوبت  دادوستد شد و شاخص بورس با رشد اندک ۴۷ واحدی در ارتفاع ۷۳ هزار و ۷۶۴واحد قرار گرفت.
روند صعودی شاخص در روز دوشنبه نیز ادامه یافت و با رشد اندک ۵۲ واحدی نسبت به روز قبل به ۷۳ هزار و ۸۱۶ واحد رسید. در این روز بیشترین تاثیر مثبت بر افزایش شاخص مربوط به  نام نمادهای معاملاتی رمپنا، فخوز و وبملت بود و در مقابل نمادهای معاملاتی شپنا، فارس و تاپیکو با افت خود مانع رشد بیشتر شاخص شدند.
در روز سه شنبه شاخص بازار سرمایه با افت ۸۰واحدی در ارتفاع ۷۳هزار و ۷۳۶ واحد قرار گرفت. اما در روز چهارشنبه شاهد رشد اندک شاخص بودیم، دماسنج بازار سرمایه با رشد ۲۶ واحدی در مسیر صعود قرار گرفت و در ارتفاع  73 هزار و  763واحدی ایستاد.
بر اساس این گزارش شاخص بازار سرمایه در آخرین روز معاملات هفته سوم تیرماه نسبت به اولین روز این هفته اندکی بالاتر ایستاد اما به هر حال در ادامه روند هفته‌های گذشته همچنان شاهد نوسان در بازار سرمایه هستیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*