اخبار تصادفی

ریزش شاخص تحت تاثیر شایعات و حواشی

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، نمادهای وبملت، خساپا، خودرو، کچاد، وبانک و فولاد به ترتیب بیشترین تاثیر را در ریزش شاخص داشتند.
جدول زیر سهم نمادهای مختلف در ریزش شاخص را نشان می‌دهد:

اما درباره دلیل ریزش شاخص و ادامه نوسانات در بازار سرمایه، علی اسلامی‌در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین، با اشاره به اینکه این روزها بازار سرمایه در گیر شایعات و حواشی مربوط به یک موضوع خاص است، تصریح کرد:اگر شایعات مربوط به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های برخی از شرکت‌هایی که اخبار آن در ماه‌های گذشته منتشر شده را با روند تغییرات شاخص مقایسه کنیم خواهیم دید که هر زمانی که شایعاتی مبنی بر تداوم قانون افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها منتشر می‌شود شاهد رشد بازار سرمایه هستیم و متعاقبا با تکذیب برخی کارشناسان مبنی بر عدم امکان این اتفاق شاهد افول بازار می‌شویم.
وی ادامه داد:بنابراین با توجه به اینکه طی دو روز گذشته  متاسفانه شایعاتی منتشر شد مبنی بر تمدید افزایش سرمایه از محل دارایی‌ها تا پایان سال ۹۵، سرمایه گذاران نسبت به خرید سهام گروه ‌های خودرویی و ذوب آهن و برخی شرکت‌های دگری ی که از این محل منتفع خواهند شد شاهد رشد بازار بودیم و بعد با عدم بروز اتفاق جدید و تایید اینکه این موضوع شایعه بوده شاهد افت سهام این شرکت‌ها و در نهایت افت بازار بودیم.
این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه هر چه بازار سرمایه دچار ابهامات بزرگتری باشد، بخش عمده ای از سرمایه گذاران ریسک گریز را از بازار فراری خواهیم داد، اضافه کرد:موضوع تجدید ارزیابی دارایی‌های موضوعی است که ابهامات ان لطمات قابل توجهی را به بازار وارد می‌کند.
اسلامی‌تاکید کرد:در صورت شفاف سازی می‌توانیم امیدوار باشیم که نرخ رشد بازار سرمایه به روند معقول تری برسد و حجم نوسانات کاهش یابد.
نمودار زیر روند تغییرات شاخص را نشان می‌دهد:

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*