اخبار تصادفی

سقوط آزاد قیمت مس

تهران- معاملات امروز رینگ فلزات بورس کالا نشان می‌دهد که تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و بورس کالا برای تنظیم قیمت فلزات جواب داده و نرخ محصولات هر روز درحال کاهش است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، پس از کاهش پنج تا ۱۰ درصدی قیمت انواع محصولات پتروشیمی‌در هفته گذشته، امروز نوبت به مس رسید تا در سراشیبی قیمت قرار گیرد.
براساس این گزارش، یکی از گلایه‌های وزیر صنعت از عرضه کنندگان مس در بورس این بود که نرخ این فلز را براساس دلار بازار آزاد محاسبه کرده و در بورس به فروش می‌رساندند که با توجه به اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از این هفته قیمت محصولات براساس ارز مبادله‌ای باید محاسبه شود و همین امر کافی بود تا هر کیلوگرم در بورس حدود پنج هزار تومان ارزان شود.
در هفته‌های گذشته و در پی رشد قیمت دلار در بازار داخلی، هر کیلو مس مفتول و کاتد در رینگ فلزات بورس کالا به بیش از ۲۷ هزار تومان رسیده بود که با تدابیر مسئولان بورس و وزارت صنعت همین محصول امروز به حدود ۲۲ هزار ۹۰۰ تومان رسیده است.
براساس آمار معاملات امروز ۵۰۰ تن مس مفتول شرکت ملی مس روی تابلوی عرضه رفت که ۴۰۰ تن از این محصول به نرخ ۲۲ هزار و ۹۰۸ تومان در هر کیلوگرم مورد معامله قرار گرفت.
همچنین ۳۰۰ تن مس مفتول شرکت دنیای مس نیز به قیمت ۲۲ هزار و ۹۴۵ تومان داد و ستد شد تا افت قیمت این فلز سرخ در بورس تثبیت شود. همچنین هزار و ۲۶۰ تن مس کاتد ملی مس با قیمت ۲۲ هزار و ۳۵۷ تومان معامله شد تا موج ارزانی مس مفتول، به کاتد برسد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*