اخبار تصادفی

سقوط شاخص‌بورس به کانال ۴۳‌هزار واحدی

            ریزش ۱۶۰۰ واحدی شاخص طی سه روز

            شاخص بورس تهران طی سه روز معاملاتی گذشته بیش از ۱۶۰۰ واحد افت کرده و از کانال ۴۵ هزار واحدی به کانال ۴۳ هزار واحدی پرتاب شده است.

بورس تهران که از روز ۲۳ اردیبهشت ماه و همزمان با بررسی جزئیات لایحه بودجه و مباحث مربوط به پرداخت ۲۶ درصد از درآمد پالایشگاه‌ها به صندوق توسعه ملی روند نزولی خود را آغاز کرده است، امروز و در ادامه روند کاهشی خود ۲۶۴ واحد دیگر افت کرد و به کانال ۴۳ هزار واحدی پرتاب شد.
حرکت نزولی بورس در حالی امروز ثبت شد که بورس تهران روند معاملاتی امروز را با افزایش آغاز کرد و شاخص کل بورس در ابتدای زمان معاملات تا کانال ۴۴ هزار و ۳۹۲ واحدی پیش رفت اما از ساعت ۱۰ به بعد روند حرکتی شاخص منفی شد در ساعت ۱۱ و ۲۰ دقیقه دماسنج بازار سرمایه وارد کانال ۴۳ هزار واحدی شد.
با این اتفاق می‌توان گفت که شاخص بورس تهران طی سه روز گذشته و از روز ۲۳ اردیبهشت ماه تا کنون بیش از ۱۶۰۰ واحد افت کرده و از کانال ۴۵ هزار و ۵۱۲ واحد به کانال ۴۳ هزار و ۸۶۴ واحد رسیده است.
گرچه اخباری مبنی بر تهیه استفساریه برای برطرف شده مشکل پالایشگاه‌ها و معاف شدن پالایشگاه‌های خصوصی از پرداخت سهم صندوق توسعه منتشر شده است اما همچنان جو تالار شیشه ای نسبت به سهام پالایشگاه‌ها منفی است و همچنان بیشترین شرکت موثر در افت شاخص و بیشترین تقاضای فروش به شرکت پالایشگاه بندرعباس اختصاص دارد به طوری که قیمت سهام این شرکت اکنون به ۷۶۰ تومان رسیده است.
در بازار امروز بعد از پالایشگاه بندرعباس، چادرملو، فولاد مبارکه، نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر، پالایش اصفهان، ملی مس و فولاد خوزستان بیشترین تاثیر منفی را در دماسنج بازار سرمایه گذاشته و موجب رسیدن آن به کانال ۴۳ هزار واحد شده است.
این در حالی که شرکت بزرگ خلیج فارس که تاثیر به سزایی در افت و رشد شاخص دارد با رشد خود مانع از افت بیشتر شاخص در آخرین روز معاملاتی شد؛ پتروشیمی‌خارک، بانک ملت، مپنا و پتروشیمی‌شازند دیگر شرکتهای بودند که تاثیر مثبتی در شاخص بورس گذاشتند.
در بازار امروز همچنین بیشترین تقاضای خرید به سهام پاکسان و شرکتهای سیمانی اختصاص یافت و شرکتهای پالایشگاه بندرعباس،سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی‌بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایسنا، امروز همچنین نماد معاملاتی شرکت پر حاشیه پست بانک جهت برگزاری مجمع عمومی‌عادی سالیانه متوقف شد.
در بازار امروز بورس تهران بیش از ۳۱۷ میلیون سهم به ارزش ۱۹۰ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه تا سطح ۲۱۴ هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*