اخبار تصادفی

سهام ۱۵شرکت درسبد واگذاری‌های خردادماه

سهام ۱۵ شرکت دولتی در سبد واگذاری‌های خردادماه سازمان خصوصی سازی برای واگذاری از طریق بورس، فرابورس و مزایده قرار دارد.

سازمان خصوصی سازی، سهام ۱۵ شرکت دولتی را از طریق بورس، فرابورس و مزایده در سومین ماه امسال عرضه خواهد کرد.
بر اساس این گزارش، ۹ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۰۱ سهم شرکت مقره سازی ایران معادل ۳۶٫۴۲ درصد به ارزش کل پایه ۱۶۴ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۵۷۳ ریال، ۴ هزار و ۸۲۵ سهم شرکت نساجی قائم شهر معادل ۴ هزار و ۸۲۵ سهم به ارزش کل پایه ۳۷۱ میلیارد و ۷۰۳ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۲۷۵ ریال و ۸ هزار و ۵۸۵ سهم شرکت فرآورده‌های غذایی و قند یاسوج معادل ۸۵٫۸۵ درصد به ارزش کل پایه ۴۹۱ میلیارد و ۶۸۳ میلیون و ۵۵۴ هزار ریال از طریق فرابورس عرضه می‌شود.
همچنین ۱۰ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۲۰ سهم شرکت توسعه صنایع صادرات فارس معادل ۴۰٫۵۷۹ درصد به ارزش کل پایه ۴۶۴ میلیارد و ۹۸۷ میلیون و ۸۲۴ هزار و ۷۰۰ ریال، یک میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۶۷ سهم شرکت خدمات حمایتی کشاورزی معادل ۱۰۰ درصد سهام به ارزش کل پایه ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد و ۶۶۵ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۵۵۹ ریال و ۴۹۰ سهم شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه شهید عباسپور معادل ۴۹ درصد سهام به ارزش کل پایه ۴۱ میلیارد و ۳۰۸ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال در مدت یاد شده روی میز فرابورس می‌رود.
۱۷ درصد از سهام هلدینگ صنایع پتروشیمی‌خلیج فارس هم شامل چهار میلیارد و ۲۱۴ میلیون و ۶۴ هزار و ۳۷۰ سهم در سومین ماه سالجاری از طریق بورس واگذار خواهد شد.
افزون بر این، ۱۰۰ درصد ارزش نیروگاه شهید رجایی به ارزش کل پایه ۳۷ هزار و ۴۷ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال، ۴۹ درصد سهام مدیریت تولید برق شهید رجایی شامل ۴۹۰۰ سهم به ارزش کل پایه ۱۳۹ میلیارد و ۶۲۵ میلیون و ۹۹۰ هزار ریال و ۱۰۰ درصد ارزش نیروگاه قائن به ارزش کل پایه ۷۰۱ میلیارد ریال در خرداد ماه امسال ماه از طریق مزایده واگذار می‌شود.
بلوک ۱۶٫۱۴ درصدی سهام پتروشیمی‌زنجان شامل ۸۹ میلیون و ۸۰۰ هزار سهم هم به ارزش پایه هر سهم ۱۸۲۸ ریال و ارزش کل پایه ۱۶۴ میلیارد و ۱۵۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال در فرابورس عرضه خواهد شد.
بر اساس این گزارش واگذاری ۴۴٫۸۸ درصد سهام شرکت آباد راه گستر پارس شامل ۱۶ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۶۳ سهم به ارزش پایه هر سهم ۱۵ هزار و ۹۴۱ ریال و ارزش کل پایه ۲۵۸ میلیارد و ۴۵ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۲۸۴ ریال هم در برنامه واگذاری‌های سازمان خصوصی سازی در ماه جاری قرار دارد.
همچنین ۲ میلیارد و ۷۷۲ میلیون و ۹۸۱ هزار و ۲۰۰ سهم پتروشیمی‌تبریز معادل ۵۵٫۶۶ درصد سهام این شرکت به ارزش پایه هر سهم ۴۰۷۶ ریال و ارزش کل پایه ۱۱ هزار و ۳۰۲ میلیارد و ۶۷۱ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۲۰۰ ریال در فرابورس عرضه می‌شود.
۱۰۰ درصد سهام شرکت فرش ایران شامل ۲۵۷ میلیون و ۴۰ هزار سهم به ارزش پایه هر سهم ۵۴۹۳ ریال و ارزش کل پایه یک هزار و ۴۱۱ میلیارد و ۹۲۰ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال و ۱۰۰ درصد سهام شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران شامل ۶۲۰ سهم به ارزش کل پایه ۳۹۱ میلیارد و ۴۵۵ میلیون و ۴۶۰ ریال از طریق فرابورس واگذار خواهد شد.

منبع:  ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*