اخبار تصادفی

شاخص بورس به پایین‌‎ترین سطح رسید

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، بازار سرمایه که این روزها در جا می‌زند و با روزهای رونق خود فاصله گرفته به دنبال اتفاق و یا بهانه ای است که بتواند مجددا رشد را تجربه کند و این در حالی است که کارشناسان بازار سرمایه معتقدند، تا زمانی که در بخش واقعی اقتصاد رونق ایجاد نشود و یا نشانه‌های خروج از رکود پدیدار نشود، ‌بازار سرمایه هم نمی‌تواند رشد هیجانی داشته باشد به طوری که نظر می‌رسد تا اوایل تابستان این وضعیت را در بازار داشته باشیم.
اما در ادامه نوسانات در بازار سرمایه، امروز در بورس تهران شاخص بازار، با افت ۲۷۵ واحدی، به ۷۵ هزار و ۹۰۹ واحد رسید که پایین ترین رقم شاخص در سال ۹۵ است.
نمودار زیر روند تغییرات شاخص بازار سرمایه را نشان می‌دهد:

 

در بازار امروز، نمادهای کچاد، کگل و فولاد به ترتیب بیشترین تاثیر را در کاهش شاخص داشتند و در مقابل اخابر، خودرو و شپنا تاثیر مثبتی بر شاخص بازار سرمایه گذاشتند.
جدول زیر جزییات تاثیر نمادها بر شاخص را نشان می‌دهد:

 

امروز در بورس تهران نمادهای خاذین، مشیر۶۱۲ و دفارا با بیشترین میزان عرضه و نمادهای مپارس ۷۱۲، مغرب۹۷۱۲ و مسبز۹۷۱۱ با بیشترین تقاضا روبه رو بوده اند.
جدول‌های زیر وضعیت بیشترین عرضه و تقاضا را در بازار نشان می‌دهد:

 

 

 

بر اساس این گزارش حجم معاملات بورس تهران امروز به حدود  318 میلیارد و ۳۰۲ میلیون تومان رسید و یک میلیارد و ۵۳۶ میلیون سهم و اوراق بهادار بیش از ۸۳ هزار بار معامله شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*